Z końcem roku na polskim, jak i europejskim rynku pojawił się nowy tachograf DTCO 3.0 produkcji Continental VDO, będący preludium do tachografu inteligentnego 4.0, którego premiera zapowiedziana jest na lipiec 2019 roku. Nowy tachograf jest już w ofercie firmy DRABPOL.

DTCO 3.0 niesie za sobą przede wszystkim korzystne zmiany dla kierowcy oraz kierownika floty. Nastąpiła również zmiana wizualna samego urządzenia – pierwsza tak duża od początku istnienia tachografów cyfrowych tj. od 2006 roku. Zmiany, jakie idą za nowym tachografem, to: nowy wygląd: zmiana designu, który pozwala już na pierwszy rzut oka odróżnić tachograf 3.0 od wcześniejszych. Również szereg udogodnień dla kierowcy w codziennym użytkowaniu w tym nowe przyciski, ulepszone wprowadzanie karty (przyśpieszone o 1. minutę), komfortowa obsługa DTCO przez zdalne sterowanie ze smartfonu. Ulepszone zostało także oświetlenie: lepsza integracja z oświetleniem pojazdu, czytelny wyświetlacz również po wyłączeniu zapłonu i w trybie gotowości, tachograf rozbudza się, włączając podświetlenie wyświetlacza na dwie minuty przed zakończeniem przerwy 45min (VDO Counter). Zwiększona elastyczność daje możliwość dostępu dla firm do konfiguracji funkcji związanych z flotą / samochodem. Dostępna opcja, umożliwia zmianę interpretacji dostępności dla przerwy w prowadzeniu samochodu. Włożenie karty trwa teraz tylko 1,7 sekundy (dotychczas 5,5s.) dzięki czemu kierowca może w tym czasie np. ustawić lusterka lub siedzenie. Zmniejszone są także waga oraz zużycie energii, które wpływa mniejsze obciążenie akumulatora.

Z nowego urządzenia pracownicy Działu Tachografów firmy DRABPOL przeszli już stosowne szkolenia. Takie szkolenie DRABPOL przeprowadził również pod koniec zeszłego roku dla swoich autoryzowanych stacji serwisowych.