Volvo Trucks wprowadza kontrakt Flexi-Gold — nowy kontrakt serwisowy oparty na rzeczywistym użytkowaniu z opłatami miesięcznymi dopasowanymi do realnego przebiegu. Oznacza to, że przewoźnicy mogą elastyczniej dopasowywać operacje do warunków rynkowych i popytu.

Funkcja “Connectivity” (Łączność) umożliwiła wprowadzenie nowych, elastycznych rozwiązań w kontraktach serwisowych i modeli płatności opartych na rzeczywistym użytkowaniu. Volvo Trucks wprowadza nowy kontrakt serwisowy Flexi-Gold o takim samym zakresie jak Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo, ale z opłatami miesięcznymi podzielonymi na część stałą i zmienną (na podstawie przejechanych kilometrów) dostosowaną do rzeczywistego przebiegu samochodu ciężarowego.

„Wiele firm transportowych ma krótkoterminowe umowy ze swoimi Klientami lub działa na nieprzewidywalnych i zmiennych rynkach. Właściciele takich firm potrzebują większej elastyczności kontraktów serwisowych. Obecnie mamy już technologię, pozwalającą wprowadzić dynamiczne rozwiązania wykorzystujące funkcję “Connectivity” (Łączność)” — mówi Thomas Niemeijer, menedżer ds. rozwoju biznesu kontraktów serwisowych w Volvo Trucks.

Wprowadzenie kontraktu Volvo Flexi-Gold stało się możliwe dzięki postępom w dziedzinie telematyki, które umożliwiły pojazdom przekazywanie danych o przebiegu w czasie rzeczywistym do Volvo Trucks. Kontrakt oferuje Klientom 40-procentowy zakres elastyczności, co sprawia, że roczny przebieg może być wyższy lub niższy o 20 procent od uzgodnionego. Każda faktura miesięczna opiera się na rzeczywistym przebiegu z danego miesiąca, a przekroczenie uzgodnionego przebiegu na koniec roku (w zakresie elastyczności) nie wymaga dodatkowych faktur ani dokumentów. Dzięki temu kontrakt Flexi-Gold jest odpowiedni dla Klientów pracujących w warunkach sezonowych zmian i przy zmiennym popycie.

„To proste — jeśli jeździsz mniej, płacisz mniej i vice versa. Kontrakt Volvo Flexi-Gold zapewnia taki sam zakres ochrony i dyspozycyjność jak Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo, przy takim samym przewidywalnym koszcie, ale z większą elastycznością pozwalającą na dostosowanie do zmieniających się potrzeb biznesowych” — mówi Thomas Niemeijer.

Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo to najbardziej wszechstronny kontrakt serwisowy Volvo Trucks obejmujący obsługę zapobiegawczą i planowanie serwisu na podstawie informacji przesłanych przez interfejs telematyczny pojazdu, a także wszystkie naprawy samochodu ciężarowego.

„Dzięki szybkiemu rozwojowi usług opartych na łączności przewoźnicy zyskali całkowicie nowe możliwości zwiększania dyspozycyjności i optymalizacji wykorzystania pojazdu. Wprowadzając elastyczny model płatności, nadaliśmy naszej ofercie nowy wymiar” — mówi Anna Müller, vice prezydent ds. obsługi posprzedażnej i rozwoju sieci w Volvo Trucks Europe.