Hankook, firma zajmująca się produkcją opon, powołała Pana Rafała Spirydona na nowego dyrektora zarządzającego polskiego oddziału Hankook Tire. Dwadzieścia lat pracy w branży oponiarskiej, w tym pięć lat jako dyrektor sprzedaży Hankook Tire Polska, pozwoli nowemu dyrektorowi wnieść znaczące doświadczenie w nowej roli. Rafał Spirydon zastępuje na pozycji pana Kim Dong Baek, który objął stanowisko dyrektora zarządzającego wietnamskiego oddziału spółki.
­
­ ­ ­Hankook, producent opon segmentu premium, ogłosił objęcie przez Pana Rafał Spirydona stanowiska dyrektora zarządzającego w firmie Hankook Tire Polska sp. z o.o z siedzibą Warszawie z dniem 1 stycznia 2019. Rafał Spirydon dysponuje wieloletnim doświadczeniem w przemyśle oponiarskim, nabytym zarówno w pracy jako inżynier, jak i w działach sprzedaży. Od 2013 roku był dyrektorem sprzedaży w Hankook, odpowiedzialnym za region Polski i krajów bałtyckich. Na nowym stanowisku zajmie się dalszym wzmacnianiem obecności marek Grupy Hankook poprzez rozwój organizacji i skupienie się na wydajności operacyjnej. Nowo mianowany dyrektor zarządzający, posiadający wyższe wykształcenie w zakresie nauk technicznych, jest członkiem zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Jesteśmy przekonani, że Rafał jest najlepszym wyborem na to stanowisko. – twierdzi Han-Jun Kim, prezes Hankook Tire Europe – Doskonała znajomość rynku oponiarskiego, zarówno od strony technicznej, jak i sprzedażowej, włączając lata doświadczenia w Hankook, pozwala mu zaoferować wszystko, czego potrzebujemy, aby kontynuować wzmacnianie i wzrost marki Hankook na rynkach polskich i krajów bałtyckich.

Jestem zaszczycony nominacją. – mówi Rafał Spirydon – Będziemy rozszerzać dział sprzedaży w biurze Hankook w Polsce, aby z zaangażowaniem i radością zmierzyć się z wyzwaniami na naszym rynku. Zbudowanie ugruntowanej na lokalnym rynku strategii średnioterminowej w zakresie sprzedaży i marketingu jest konieczne, aby umocnić wizerunek marki Hankook, jak również zwiększać udziały na rynkach Polski i krajów bałtyckich.