Goodyear wprowadza na rynek dwie flagowe linie opon, aby zaspokoić zmieniające się potrzeby flot drogowych. Nowe ogumienie ciężarowe KMAX GEN-2 i FUELMAX GEN-2 uzupełnia ofertę Goodyear Total Mobility, obejmującą wyjątkową propozycję innowacyjnych produktów i rozwiązań, wspieranych przez profesjonalną sieć serwisową.

Dłuższe przebiegi i wydajność paliwowa to kluczowe zalety nowych linii opon dla flot działających na międzyregionalnych i długodystansowych trasach. Nowe produkty odpowiadają na ciągłe zapotrzebowanie na ogumienie o doskonałej trakcji przez cały okres eksploatacji i we wszystkich warunkach pogodowych, a przy tym zdolne poradzić sobie ze zmiennym obciążeniem. Nowe generacje KMAX GEN-2 i FUELMAX GEN-2 zastępują istniejące produkty KMAX i FUELMAX.

„Linie produktów KMAX i FUELMAX zostały wprowadzone na rynek w 2013 r., aby pomóc flotom w obniżeniu ich kosztów operacyjnych. Nowe generacje opon KMAX GEN-2 i FUELMAX GEN-2 oferują jeszcze więcej korzyści w zakresie oszczędności paliwa, łączności i wydłużenia przebiegów we wszystkich warunkach pogodowych. Dziś widzimy potrzebę bardziej zrównoważonych osiągów w zastosowaniach międzyregionalnych i dalekobieżnych, zapewniających płynną i wydajną codzienną eksploatację. Nowe linie oferują właścicielom flot możliwości dalszego obniżania całkowitych kosztów operacyjnych” – powiedział David Anckaert, wiceprezes działu opon użytkowych Goodyear w Europie.

Opony Goodyear KMAX GEN-2 na oś prowadzącą i napędową, dedykowane dla flot regionalnych, zapewniają wysokie przebiegi, umożliwiając optymalizację żywotności ogumienia i pokonywanie trudnych warunków drogowych. Ogólne zalety produktów z serii KMAX D GEN-2 to do 25% lepsza trakcja we wszelkich warunkach atmosferycznych, 15% wyższa odporność na uszkodzenia i 5% lepsza efektywność paliwowa przy jednoczesnym utrzymaniu długich przebiegów, charakterystycznych dla poprzedniej generacji KMAX.

Opony Goodyear FUELMAX GEN-2 na oś prowadzącą i napędową opracowano z myślą o przewozach międzyregionalnych i dalekobieżnych. Zapewniają one wysoką efektywność paliwową w połączeniu ze zwiększonymi przebiegami, doskonałą trakcję i obniżoną emisję hałasu. Ogumienie FUELMAX GEN-2 to do 10% dłuższe przebiegi, do 30% lepsza trakcja w każdych warunkach pogodowych i niższy poziom hałasu , przy jednoczesnym utrzymaniu tej samej wydajności paliwowej co poprzednia generacja opon FUELMAX.