EWT Truck & Trailer Polska rozwija sieć własnych warsztatów i biur handlowych o dwa nowe oddziały: w Poznaniu i Wrocławiu.

 

Przedstawiciel Schmitz Cargobull AG w Polsce, Czechach i na Słowacji, konsekwentnie realizuje wieloletnią strategię rozwoju. Pomimo zawirowań na rynku spowodowanych wirusem  Covid-19, w 2020 roku sieć własnych obiektów sprzedażowo – serwisowych powiększa się.

 

Poznań – Komorniki

W styczniu 2020 roku uruchomiony został oddział w Komornikach k. Poznania. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na nowe pojazdy, usługi serwisowe oraz części zamienne, w 2018 roku Zarząd EWT podjął decyzję o budowie nowego oddziału w Komornikach k. Poznania. Budowa nowego obiektu od podstaw, rozpoczęła się w styczniu 2019 roku. Zakończenie prac budowlanych nastąpiło w grudniu  2019 roku, a rozpoczęcie działalności w styczniu 2020 roku.

Nowy obiekt położny jest na działce o pow. 2,2 ha, bezpośrednio przy autostradzie A2 w pobliżu węzła z S5 i S11 z bardzo dogodnym dojazdem dla pojazdów ciężarowych. W sąsiedztwie znajdują się parki przemysłowe, na terenie których prowadzą działalność  m. in. obecni i przyszli klienci EWT / Schmitz Cargobull.

Doskonała lokalizacja i dojazd dla pojazdów ciężarowych, ułatwiają korzystanie z usług pojazdom będących w tranzycie pomiędzy wschodem i zachodem Europy.

 

One stop shop

Na terenie obiektu działa biuro handlowe, serwis naczep oraz magazyn części zamiennych. W jednym miejscu, klienci mają możliwość uzyskania fachowej porady dotyczącej produktów Schmitz Cargobull, otrzymać ofertę na nowe i używane pojazdy oraz pełny pakiet usług finansowych. W ramach obsługi posprzedażnej do dyspozycji klientów oddano nowoczesny obiekt serwisowy, w którym można wykonać przeglądy, naprawy, serwis ogumienia, agregatów chłodniczych i wind załadowczych. Na uwagę zasługuje dział blacharsko lakierniczy, z  kabiną lakierniczą o długości 17 m oraz specjalistycznym oprzyrządowaniem do napraw powypadkowych. Specjalizacją serwisów EWT są naprawy powypadkowe naczep chłodniczych z Ferroplastu. Do dyspozycji klientów przygotowana została również nowoczesna myjnia automatyczna.

Aby zapewnić maksymalną mobilność naczep Schmitz Cargobull, w obiekcie działa doskonale zaopatrzony magazyn oryginalnych części zamiennych Schmitz. Magazyn zapewnia dostawy części zamiennych do własnego serwisu, sprzedaż części przez ladę oraz sprzedaż wysyłkową. W ramach serwisu w Komornikach k. Poznania uruchomiony został również mobilny serwis pomocy drogowej, który jest do dyspozycji 24 h, 7 dni w tygodniu.

Załoga EWT docelowo liczyć będzie ok. 30 osób. Nowi pracownicy przeszli gruntowne przeszkolenie w istniejących obiektach EWT, wykorzystując ponad 20 letnie doświadczenie EWT w serwisowaniu naczep Schmitz Cargobull. Zgodnie z polityką firmy, wszyscy pracownicy mają zapewniony dostęp do specjalistycznych szkoleń oraz nowoczesnych narzędzi, co gwarantuje zachowanie poziomu usług na najwyższym, europejskim poziomie.

 

Dane liczbowe obiektu w Poznaniu:

Powierzchnia działki: 22 389 mkw.

Powierzchnia budynku: 1971 mkw.

Powierzchnia biurowa: 442 mkw.

Miejsca parkingowe dla 41 pojazdów ciężarowych

Powierzchnia magazynu: 192 mkw.

Miejsca na naprawy naczep: 9

Docelowa Ilość pracowników: 30

 

 

Wrocław – Nowa Wieś Wrocławska

Kolejny obiekt EWT rozpocznie działalność we wrześniu 2020. Zlokalizowany jest na Dolnym Śląsku – w południowo zachodniej część Polski, graniczącej z Niemcami i Czechami. W ostatnich latach wokół Wrocławia powstały strefy gospodarczo przemysłowe z intensywną koncentracją obiektów produkcyjnych i magazynowych. Nowy obiekt sprzedażowo serwisowy położony jest w strefie przemysłowej, bezpośrednio przy autostradzie A4 i w pobliżu węzła z S8 i S5. Powstał na bazie istniejącego budynku. Po gruntownej przebudowie i adaptacji do celów serwisowo – sprzedażowych będzie pełnił identyczną funkcję jak obiekt w Poznaniu, zgodnie z koncepcją „One stop shop”.

Lokalizacja przy głównym szlaku komunikacyjnym na południu Polski, będącym jednocześnie szlakiem tranzytowym na Ukrainę, umożliwi korzystanie z usług również klientom będącym w tranzycie.

Obiekt został zakupiony w 2019 roku, prace adaptacyjno-budowlane rozpoczęły się w lutym 2020 roku, zakończone w Sierpniu 2020 roku.

Docelowo w obiekcie oferowany będzie pełen zakres usług serwisowych, włącznie z pracami blacharsko – lakierniczymi i naprawami Ferroplast.

 

Dane liczbowe obiektu we Wrocławiu:

Powierzchnia działki: 15 200 mkw.

Powierzchnia budynku: 2636,64 mkw.

Powierzchnia biurowa: 554,94 mkw.

Miejsca parkingowe dla 40 pojazdów ciężarowych

Powierzchnia magazynu: 121,28 mkw. (+93,10 mkw. antresola)

Miejsca na naprawy naczep: 13

Docelowa Ilość pracowników: 30