Kögel wprowadza nową oś Novum, zoptymalizowaną wersję popularnej osi naczepowej Kögel.

 

 

 

 

Inżynierowie skupili się na opracowaniu ekonomicznego i niezawodnego zespołu osi, który odpowiada na potrzeby klientów i jest dopasowany do naczep generacji Novum. Projekt łączy wysoka jakość, wydajność i łatwą konserwację. Zoptymalizowane pod względem wagi komponenty sprzyjają oszczędności paliwa, a tym samym minimalizują wpływ transportu na środowisko naturalne. Zgodnie z mottem firmy Kögel „Economy meets ecology – because we care”! W firmie Kögel klient i jego potrzeby są w centrum uwagi.

Nowa oś nazywana w skrócie KTA Novum została przystosowana do naczep nowej generacji. Inżynierowie na nowo opracowali podparcie osi w taki sposób, aby optymalnie przenosić siły na podłużnicę. Zaprojektowana od nowa gumowo-stalowa tuleja o asymetrycznym kształcie wspomaga również delikatne przenoszenie sił z wahacza na wspornik osi. To sprawia, że naczepa jest zarówno niezwykle wytrzymała, jak i bezpieczna.

Sugestie dotyczące praktycznego użytkowania napływające od klientów, są uwzględniane w procesie projektowym. Szczególnie cenione są długie przebiegi między przeglądami i łatwy serwis. Dlatego inżynierowie Kögel zdecydowali się na modyfikację hamulców skutkującą obniżeniem ich masy oraz podwyższeniem trwałości. Redukcji masy sprzyja również mocowanie osi do ramy. Sprawdzona powłoka KTL chroniąca przed korozją i uderzeniami kamieni pokrywa prawie wszystkie części lekkiego i bardzo stabilnego podwozia, co zwiększa trwałość pojazdu.

Wprowadzając nową oś producent zadbał od razu o zagwarantowanie części zamiennych dla sieci serwisowej.