Michelin wprowadza na rynek nową oponę letnią do samochodów dostawczych. Michelin Agilis 3 została zaprojektowana tak, by zapewnić trwałe osiągi i bezpieczeństwo oraz zredukować obciążenie środowiska naturalnego. 

Dzięki niskim oporom toczenia (klasa B) Nowa opona Michelin Agilis 3 zapewnia mniejsze zużycie paliwa i znacznie niższy poziom emisji CO2 pojazdu, co oznacza nawet 100 kg dwutlenku węgla rocznie mniej. Jest to porównywalne z ilością CO2, jaką w ciągu roku absorbują 3 drzewa. Dodatkowo gama charakteryzuje się zoptymalizowaną masą. Nowy model opony do samochodów dostawczych jest lżejszy o ok. 1,6 kg od opony poprzedniej generacji Michelin Agilis+, co przekłada się na mniej odpadów i mniejsze wykorzystanie zasobów naturalnych.

Długotrwałe bezpieczeństwo
Opona ma znakomite osiągi w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni od pierwszego do ostatniego kilometra, dzięki zastosowaniu technologii EverGrip. W oponie zastosowano bardziej pionowe ścianki rowków, które zapewniają stałą ilość gumy na styku z podłożem i gwarantują przez to skuteczne odprowadzanie wody.
Mieszkanka zawiera innowacyjny polimer pozwalający zastosować większą ilość krzemionki i sadzy, co zwiększa przyczepność opony na mokrej nawierzchni.

Trwałość i wytrzymałość
Opona zapewnia przebieg większy nawet o 7% w porównaniu do opon poprzedniej generacji .Ponadto Michelin Agilis 3 wykonano z odpornej na otarcia mieszanki gumowej powstałej, dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii stosowanej w oponach ciężarowych. Oponę wyposażono w specjalne tarcze chroniące boki opony przed uszkodzeniem. Jest to również pierwsza opona dostawcza z opatentowanymi, stosowanymi dotychczas w oponach ciężarowych ewakuatorami, które zapobiegają zakleszczaniu się kamieni w rowkach bieżnika
Opona Michelin Agilis 3 będzie dostępna od kwietnia 2020 r. w 14 rozmiarach o średnicach osadzenia 15” i 16”.
W przypadku kamperów Michelin zdecydowanie zaleca montaż opon z oznaczeniem CP o większej nośności, zaprojektowanych specjalnie do tych pojazdów. Oznaczenie CP mają opony gamy Michelin Agilis Camping.