Monika Dobrzyńska-Bluj

Z dniem 1 października 2020 r. stanowisko dyrektor generalnej Schwarzmüller Polska z siedzibą w Warszawie objęła Monika Dobrzyńska-Bluj.

 

 

 

 

 

 

 

W Schwarzmüllerze Polska Monika Dobrzyńska-Bluj będzie odpowiedzialna za wzmacnianie pozycji marki Schwarzmüller. Jednym z zadań nowej dyrektor jest rozbudowa sieci opartej na niezależnych stacjach serwisowych, skupionych wokół wspólnych standardów. Takie rozwiązanie zagwarantuje profesjonalny serwis pojazdów Schwarzmüller a także zwiększy dostępność produktów i części zamiennych.

Monika Dobrzyńska-Bluj przez wiele lat zdobywała doświadczenie zawodowe, pracując w przedsiębiorstwach z sektora motoryzacyjnego, zajmując stanowiska kierownicze, zarówno w pionie sprzedaży jak i serwisu. Ostatnie lata związana była z Grupą DBK, zajmując stanowisko prezes zarządu i dyrektor zarządzającej spółki Remo-Car. 

Od 2015 roku Monika Dobrzyńska-Bluj piastowała również stanowisko przewodniczącej Stowarzyszenia Partnerów Serwisowych MAN-a.

W 2019 roku ukończyła kurs Global Bisiness w Carlson School of Managment University of Minnesota. Jest absolwentką studiów MBA w Szkole Głównej Handlowej.

Dotychczasowy dyrektor zarządzający Schwarzmüller Polska, Piotr Iwański, objął stanowisko dyrektora handlowego.

Grupa Schwarzmüller dostarcza pojazdy dwóch marek Schwarzmüller oraz Hüffermann, przeznaczone dla przemysłu budowlanego, przedsiębiorstw infrastrukturalnych, przemysłu surowcowego i surowców wtórnych oraz przedsiębiorstw transportu dalekobieżnego. Zapotrzebowanie na polskim rynku na pojazdy Grupy Schwarzmüller systematycznie rośnie. Potencjał Polski jest oceniany jako drugi co do wielkości zaraz po rynku niemieckim. Monika Dobrzyńska- Bluj zamierza ten potencjał wykorzystać.