Europart to sprzedawca, który spotyka się z klientami, rozmawia o ich potrzebach i wspiera w codziennej pracy. Aby wspomagać ich także w branży elektrycznej, pojawia się nowa publikacja – broszura kompetencyjna z asortymentem z elektrycznym. Zawiera najważniejsze komponenty do ciężarówek, przyczep i autobusów.

Zapalniczki, gniazda, przewody spiralne oraz wtyki kontrolne: Europart przedstawia 323 artykuły niezbędne do elektryki w pojeździe. Prezentowane są produkty marki Europart Premium Parts oraz artykuły silnego partnera marki Hella. „Dla nas jest ważne, aby w istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa grupach produktów – a do nich należą komponenty elektryczne – prezentować się jako oferent kompetentny i jakościowo równoważny w porównaniu z partnerami rynkowymi“, opisuje Oliver Hirzmann, kierownik International Sourcing w Europart.

„To ważne, aby broszury kompetencyjne wykraczały poza same produkty“, wyjaśnia Hirzmann, „Mają przekazywać także wiedzę, np. dzięki schematom funkcji połączeń stykowych przyczepy“. Uzupełniają to wskazówki i przykłady zastosowań. „Cieszy mnie osobiście, że korzystamy z zaufania klientów do części Europart Premium Parts spełniając ich wymagania.“