Nissan ogłosił dzisiaj wprowadzenie nadzwyczajnych środków w swojej europejskiej działalności produkcyjnej w odpowiedzi na sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19.

We wtorek 17 marca, w związku z pandemią, produkcja pojazdów w zakładach Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii została zawieszona do odwołania. Firma będzie monitorować kwestię zakłóceń w łańcuchu dostaw i popytu rynkowego w miarę rozwoju sytuacji.

W Hiszpanii, 19 marca Nissan ogłosił tymczasowe zwolnienie z obowiązku pracy na skutek “Siły Wyższej” tych pracowników, którzy ucierpieli w wyniku COVID-19 w zakładach Nissana w Barcelonie oraz w pobliskich zakładach Montcada i Sant Andreu w Katalonii. Obejmuje ono około 3 000 osób i będzie kontynuowane zgodnie ze specjalnymi środkami wprowadzonymi przez władze hiszpańskie.

Produkcja pojazdów w Barcelonie została zawieszona od piątku 13 marca z powodu ograniczeń w ruchu, które miały wpływ na lokalną bazę zaopatrzeniową. Produkcja została również wstrzymana w zakładzie Nissana w Ávili, od 16 marca do odwołania, a od 19 marca także w Kantabrii.