Firma Heinrich Kühlmann z siedzibą w Rietbergu w Nadrenii Północnej-Westfalii, zamówiła w firmie Kögel Trailer pięć uniwersalnych naczep-chłodni. Specjalizujące się w wyrobach delikatesowych przedsiębiorstwo wykorzystuje naczepy do transportu sałatek delikatesowych, antipasti i produktów gotowych dla sklepów specjalistycznych i hurtowni.

Aby zapewnić możliwie cichy załadunek i rozładunek, naczepa chłodnia Kögel jest seryjnie wyposażona w wyciszającą podłogę aluminiową. Lepszą higienę oraz łatwiejsze czyszczenie obszaru podłogi w naczepie chłodniczej zapewnia zespawane koryto z aluminium. Wanny denne zapobiegają ponadto przenikaniu wilgoci do elementów nośnych, co znacznie wydłuża żywotność i zwiększa ekonomiczność naczepy. Naczepa spełnia oczywiście wymagania HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points), mające na celu ochronę zdrowia konsumentów w zakresie międzynarodowych przewozów artykułów spożywczych wrażliwych na temperaturę. Ponadto uniwersalna naczepa chłodnia do transportu towarów mrożonych spełnia wymagania ATP-FRC. Nadwozie furgonowe uniwersalnej wersji chłodzącej Kögel Cool – PurFerro quality składa się z wysokiej jakości, ulepszonej specjalnej pianki o doskonałych właściwościach izolacyjnych, całkowicie bezfreonowej. Solidna i łatwa w pielęgnacji warstwa powłokowa paneli ze stali jest poza tym pokryta od zewnątrz twardą folią z PCW.Ściany o grubości 45 mm, dach o grubości 85 mm oraz podłoga o grubości 125 mm (produkcja własna firmy Kögel) zapewniają znaczne polepszenie współczynnika przenikania ciepła (o wartości K). Dzięki tak wysokiej ochronie przed wpływem temperatury zmniejszeniu ulegają zużycie energii oraz koszty. Ponadto naczepa posiada standardowo certyfikat zabezpieczenia ładunku wg DIN EN 12642 kod XL. Dzięki temu nadaje się w szczególności do transportu towarów drobnych i towaru na paletach. Naczepy chłodnie wyposażono w standardowe osie Kögel Trailer Axle (KTA), które są niezawodne, łatwe w obsłudze i świetnie trzymają się drogi.

Uniwersalne naczepy-chłodnie firmy Kögel są dostępne również z różnorodnym wyposażeniem indywidualnym, dostosowanym do najróżniejszych wymagań i przeznaczonym do wielu zastosowań. Naczepy Kögel Cool – PurFerro quality zamówione przez firmę Kühlmann mogą zostać wyposażone na życzenie w zatopione w piance ścian szyny półkowe. Dzięki 12 szynom półkowym przypadającym na każdą ścianę boczną przy użyciu 22 odpowiednich nośników palet można załadować na drugi poziom kolejne 33 europalety, podwajając w ten sposób ładowność. W celu zapewnienia optymalnej ochrony ściany czołowej i parownika oraz ulepszenia cyrkulacji powietrza naczepy-chłodnie są wyposażone w opcjonalną ściankę chroniącą przed uderzeniami Kögel. Składającą się z pojedynczych profili aluminiowych w kształcie litery V ściankę ochronną łatwo się demontuje, a przy tym zapewnia ona doskonałą ochronę również w trudnych warunkach. Oprócz pary podwójnych rolek przeciwna najazdowych ze stali nierdzewnej na całej długości w blaszanym zakończeniu ramy zamontowano jeden rząd gumowych zderzaków przeciwkolizyjnych oraz gumową listwę przeciwkolizyjną osadzoną na ramie portalu po lewej i prawej stronie. Pozostałe wyposażenie specjalne to rejestrator temperatury, w pełni automatyczne urządzenie do podnoszenia pierwszej osi, stalowy wspornik świateł, różnego rodzaju oświetlenie LED i wiele innych.

Naczepy-chłodnie są wyposażone w system Kögel Telematics. Dzięki pakietowi telematycznemu CoolTrailer, łączącemu usługi PosControl, TrailerControl, EBSControl i TempControl, moduł telematyczny Kögel Trailer wysyła do portalu internetowego Kögel Telematics dane naczepy-chłodni Kögel Cool – PurFerro quality, takie jak pozycja w czasie rzeczywistym, status połączenia, dane EBS, temperatura wewnętrzna, tryb pracy agregatu chłodniczego oraz nastawy. Wszystkie zarejestrowane dane Kühlmann może — dzięki bazie danych Kögel Telematics-Connectivity – nie tylko zobaczyć w portalu internetowym Kögel Telematics i innych systemach zarządzania flotą, lecz także zaimportować w czasie rzeczywistym do istniejących procesów i najrozmaitszych systemów oprogramowania.
W naczepie Kögel Cool – PurFerro quality cała rama pojazdu jest chroniona przed korozją technologią nanoceramiczną oraz powłoką KTL, pokrytą następnie warstwą lakieru UV.