Firma Kögel prezentuje na targach pojazdów użytkowych IAA 2018 nową, udoskonaloną wersję naczepy Kögel Cool – PurFerro quality. Udoskonalona w szczegółach naczepa chłodnicza jest produktem przeznaczonym nie tylko na potrzeby specyficznych rynków transportu żywności świeżej i głęboko mrożonej oraz produktów farmaceutycznych, gdyż różne opcje pozwalają na jej uniwersalne zastosowanie. Dzięki bogatej palecie wyposażenia możliwy jest wysoki stopień indywidualizacji całkowicie dostosowany do potrzeb danego klienta. Nowością są przede wszystkim rozwiązania wspomagające kierowcę w codziennej pracy.

Wyposażenie seryjne Kögel Cool – PurFerro quality

Cicha aluminiowa konstrukcja podłogi redukuje poziom hałasu powstającego podczas załadunku i rozładunku. Dzięki zmniejszeniu emisji hałasu istnieje możliwość realizacji dostaw poza zwyczajowymi godzinami otwarcia placówek. Lepszą higienę oraz łatwiejsze czyszczenie obszaru podłogi w naczepie chłodniczej typu premium firmy Kögel zapewnia koryto zespawane z aluminium. Jego zastosowanie zapobiega ponadto przenikaniu wilgoci do elementów nośnych, co znacznie zwiększa żywotność i ekonomiczność naczepy chłodniczej. Naczepa spełnia oczywiście wymagania HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) mające na celu ochronę zdrowia konsumentów w zakresie międzynarodowych przewozów artykułów spożywczych wrażliwych na temperaturę. Ponadto naczepa Kögel Cool – PurFerro quality spełnia wymogi ATP-FRC. Portal ze stali nierdzewnej, cechujący się łatwością konserwacji i napraw, w nowej wersji jest wyposażony w łatwą do wymiany, zoptymalizowaną poczwórną uszczelkę drzwiową i łatwo wymienialne aluminiowe zawiasy drzwi.

Zabudowa furgonowa z ulepszoną izolacją

Nadwozie furgonowe naczepy Kögel Cool – PurFerro quality składa się z wysokiej jakości udoskonalonej pianki specjalnej o doskonałych właściwościach izolacyjnych, całkowicie bezfreonowej. Solidna i łatwa w pielęgnacji powłoka paneli ze stali jest poza tym pokryta od zewnątrz twardą folią z PCW. Ściany o grubości 45 lub 60 mm, dach o grubości 85 mm oraz podłoga o grubości 125 mm (produkcja własna) zapewniają znaczne polepszenie współczynnika przenikania ciepła (wartość K). Dzięki tak wysokiej ochronie przed wpływem temperatury zmniejszeniu ulega zużycie energii oraz dodatkowe koszty.

Indywidualne wyposażenie egzemplarza przedstawionego na targach

Na wystawionym modelu Kögel Cool – PurFerro quality można zobaczyć wielokomorowe światła tylne LED LUXIMA firmy Kögel z wbudowanym monitorowaniem tyłu pojazdu, które zajęło trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie branżowym „Trailer Innovation 2017”. Czujniki monitorowania tyłu pojazdu i wspomaganie najazdu na rampę zajmują niewiele miejsca w wielokomorowej lampie tylnej LED LUXIMA firmy Kögel i mocowaniu tablicy rejestracyjnej. Niepotrzebna jest dodatkowa przestrzeń montażowa z tyłu pojazdu. W celu łatwiejszej obsługi podczas codziennej pracy naczepa chłodnicza wyposażona jest w nowe optymalne elementy pomocnicze. Dzięki przełącznikowi drzwiowemu oświetlenie wewnętrzne włącza się przy otwieraniu i wyłącza przy zamykaniu portalu podobnie jak ma to miejsce w lodówkach. Aby rejestrator temperatury był łatwy w obsłudze i umożliwiał odczyt także przy sprzęganiu naczepy, zastosowano nowy wycięty z boku uchwyt. Dodatkowo wskaźnik na przedniej ścianie informuje o poziomie napełnienia zbiornika paliwa urządzenia chłodniczego.

Naczepa furgonowa Kögel Premium jest dostępna z różnorodnym wyposażeniem. W egzemplarzu wystawionym na targach IAA można zobaczyć wiele opcji ochrony przed uderzeniem. Oprócz pary podwójnych rolek przeciwnajazdowych ze stali nierdzewnej na całej długości na blaszanym zakończeniu ramy zamontowano dwa rzędy gumowych zderzaków przeciwkolizyjnych oraz gumową listwę przeciwkolizyjną osadzoną na ramie portalu po lewej i prawej stronie. W celu zapewnienia optymalnej ochrony ściany czołowej oraz parownika i ulepszenia cyrkulacji powietrza model jest wyposażony w opcjonalną ściankę chroniącą przed uderzeniami. Składającą się z pojedynczych profili aluminiowych w kształcie litery V ściankę ochronną łatwo się demontuje, a przy tym zapewnia ona doskonałą ochronę również w trudnych warunkach.

Dodatkowe zderzaki na przedniej ścianie w środku służą jako ogranicznik palet poniżej ścianki chroniącej przed uderzeniami. Plandeka wentylacyjna CLIMATEX firmy Kögel zapewnia optymalne rozprowadzanie chłodzonego powietrza na 90% długości i 80% szerokości naczepy. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze i uniknięcia wypadków przy skręcaniu naczepa chłodnicza wyposażona została w opcjonalne migające boczne światła sygnalizacyjne. Do kolejnego wyposażenia specjalnego należy podnośnik pierwszej osi, oś skrętna, kosz na 36 palet, kosz na 8 palet z możliwością zamocowania koła zapasowego i wiele innych.

Kögel Telematics

Naczepa Kögel Cool – PurFerro quality jest wyposażona moduł telematyczny firmy Kögel. Pakiet telematyczny urządzenia chłodniczego rejestruje dane, takie jak pozycja w czasie rzeczywistym, stan połączeń, przesyłanie danych EBS, przełączniki drzwiowe i oczywiście czujniki oraz rejestratory temperatury.

Wysoki stopień indywidualizacji i wyposażenie charakterystyczne dla danego kraju

Naczepa Kögel Cool – PurFerro quality jest dostępna w dwóch wariantach. Po pierwsze jako uniwersalne urządzenie chłodnicze ze ścianami bocznymi o grubości 45 mm i urządzenie chłodnicze ze ścianami o grubości 60 mm do transportów produktów głęboko mrożonych. Oczywiście dostępne są też różne inne indywidualne konfiguracje wyposażenia. Na przykład do transportu rolkowego kontenera na kwiaty dostępny jest system zabezpieczenia ładunku z poprzeczkami odgradzającymi. Do mocowania poprzeczek odgradzających służy pięć rzędów szyn z otworami w dachu i pięć rzędów otworów w podłodze. Pojazd wyposażony w opcje dodatkowe z certyfikatem farmaceutycznym nadaje się zgodnie z europejską dyrektywą GDP do transportu produktów farmaceutycznych. Do wyposażenia charakterystycznego dla danego kraju zaliczają się m.in. podnośnik pierwszej i trzeciej osi, oś skrętna, nacisk na siodło 15 t, schowek na koło zapasowe typu hiszpańskiego, a na rynek francuski drabinka środkowa oraz wzmocniona rolkowa ochrona przed uderzeniem.