160 pojazdów i łącznie 1500 eksponatów w budynku, który cieszy się wielkim architektonicznym uznaniem: Muzeum Mercedes-Benz przyciąga tłumy odwiedzający – co roku to ponad 800 000 gości z całego świata. Cyfrowe formaty sprawiają, że teraz można je zwiedzać także z daleka.

Zwiedzanie muzealnej wystawy o powierzchni 16 500 metrów kwadratowych oznacza nawet 5-kilometrowy spacer. Aby „zorganizować” własną wycieczkę, dostosowaną do indywidualnych życzeń, wystarczy kilka kliknięć na stronie internetowej Muzeum. Znajdują się tam 360-stopniowe zdjęcia wszystkich siedmiu sal Legend oraz pięciu Collection wraz ze stacjonującymi tam pojazdami

“Legend” i “Collection”

Każda wizyta w Muzeum jest wyjątkowym doświadczeniem. Na tej perspektywie skupia się internetowa seria, która dokumentuje zwiedzanie w towarzystwie różnych bohaterów. Należą do nich Jutta Benz – prawnuczka wynalazcy samochodu Carla Benza i jego żony Berthy

Zwiedzanie z Juttą Benz

– oraz Bernd Mayländer, który od 20 lat jeździ samochodem bezpieczeństwa w Formule 1

 Zwiedzanie z Berndem Maylaenderem

Serię kontynuują dr Ulrike Groos, dyrektor Kunstmuseum Stuttgart (Muzeum Sztuki w Stuttgarcie), Gorden Wagener, szef designu Daimler AG, i Benedikt Weiler, kustosz Muzeum Mercedes-Benz.

Interaktywne wycieczki na Instagramie

Przewodnicy Muzeum Mercedes-Benz mają do opowiedzenia niezliczone historie na temat jego eksponatów i architektury. Swoim entuzjazmem i zaskakującymi faktami dzielą się z gośćmi podczas wycieczek – zarówno na miejscu, jak i na Instagramie. W popularnym serwisie zdjęciowym można obejrzeć i wysłuchać opowieści o najważniejszych aspektach wystawy stałej,

Mercedes na Instagram

a także o specjalnej ekspozycji na 40-lecie Klasy G, z fascynującymi ciekawostkami na temat tego legendarnego modelu

Mercedes G Klasse na Instagram

W planach są kolejne interaktywne wycieczki na muzealnym kanale Instagram @mercedesbenzmuseum.

Zwiedzanie na YouTubie

Podczas swojej wycieczki po muzeum – w 180-stopniowym formacie wirtualnej rzeczywistości – YouTuber Shmee150 zdradza pięć mało znanych faktów na temat Mercedes-Benz i poprzednich marek:

Link do filmu

Widzowie mogą „rozejrzeć się” po muzeum za pomocą wskaźnika myszy lub poruszając smartfonem.

Dla tych, którzy na zwiedzanie chcą poświęcić więcej czasu, dostępna jest kompleksowa wycieczka prezentująca Muzeum Mercedes-Benz nocą. Film powstał podczas wydarzenia „Noc w muzeum” z udziałem blogerów i influencerów, którym pozwolono pozostać w muzeum na noc. Jest też film opowiadający historię marki.

A tu:

Link do filmu o nocnym zwiedzaniu muzeum Mercedesa

Mercedes-Benz Classic w najróżniejszych odsłonach

Na stronie Mercedes udostępnia szeroką gamę cyfrowych formatów – a wśród nich ALL TIME STARS, archiwa i kolekcja, Classic Center i oficjalne kluby marki.

Przewodnik i quiz

Cyfrowe kanały oferują dodatkowe atrakcje związane z klasycznymi modelami z gwiazdą. W quizie pt.  “Który klasyk pasuje do Ciebie?”

Użytkownicy mogą dowiedzieć się, który samochód z około 135-letniej historii marki odpowiada ich osobowości. A przykładowe typy można znaleźć także w przewodniku pt. “Który klasyk dla kogo”. Praktyczne wskazówki na temat przygotowania klasycznego samochodu do nowego sezonu po zimowej przerwie można znaleźć tutaj.

Cyfrowe lektury

Aplikacja Mercedes-Benz Magazine na urządzenia mobilne oferuje użytkownikom bezpłatny dostęp do cyfrowej wersji magazynu Mercedes-Benz i wszystkich innych magazynów marki.

Jest dostępna na Androida oraz na iOS.

Akcesoria, ubrania, modele samochodów i nie tylko: internetowy sklep Mercedes-Benz Classic

Szukasz breloczka do swojego Mercedesa? A może eleganckiej torby podróżnej? Modelu samochodu albo specjalistycznej literatury? To i wiele więcej znajdziesz w internetowym sklepie Mercedes-Benz Classic. Zakupy bez wychodzenia z domu – oto kolejny sposób na poznanie świata Mercedes-Benz.