Pierwsi kierowcy z Polski będą mogli zmierzyć się w regionalnych finałach Konkursu Kierowców Scania już 23 marca. Rejestracja do konkursu jest otwarta do końca lutego br. Główna nagroda w zawodach, to pojazd Scania nowej generacji!

Serwisy Scania w Gliwicach i Bolesławcu to lokalizacje, w których zostaną przeprowadzone pierwsze 2 z 11 polskich finałów regionalnych Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 (ang. Scania Driver Competitions – SDC). Wygrana w finale regionalnym umożliwia start w finale krajowym. Drugim sposobem zakwalifikowania się bezpośrednio do finału krajowego jest wykorzystanie aplikacji Scania Fleet Management. Polski finał Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 odbędzie się  11 maja w nowym serwisie Scania w Częstochowie. Partnerami wydarzenia są: Michelin Polska S.A., Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Wielton S.A., IRU, Komisja Europejska i Scania Finance Polska Sp. z o.o.

Udział w zawodach mogą wziąć zawodowi kierowcy w każdym wieku, bez względu na markę pojazdu, którym jeżdżą. Wymagane jest posiadanie prawa jazdy C+E.

Zasady finałów regionalnych

Polskie finały regionalne składają się z dwóch etapów. Podczas pierwszego etapu, organizowanego w 11 lokalizacjach, na kierowców czeka test teoretyczny, weryfikujący ich wiedzę z zakresu m.in.: bezpieczeństwa i zdrowia (pierwsza pomoc), zabezpieczenia ładunku oraz przepisów ruchu drogowego. Do drugiego etapu przechodzą uczestnicy z najlepszymi wynikami z testu teoretycznego. Będą oni mogli w tym samy dniu zaprezentować swoje umiejętności w praktyce. Testy praktyczne obejmują jazdę ekonomiczną i defensywną oraz jazdę na placu manewrowym.