Maszoński Logistic testuje ekologiczną naczepę Curtain Master marki Wielton. Produkt wieluńskiego producenta został wyposażony w pakiet aerodynamiczny, który zapewnia mniejsze zużycie paliwa i emisję spalin.

 

 

 

Producenci pojazdów prowadzą  prace nad rozwiązaniami niskoemisyjnymi i dążą m.in. do ograniczenia zużycia paliwa w swoich pojazdach. W odpowiedzi Wielton oferuje klientom naczepę kurtynową Curtain Master z pakietem aerodynamicznym. Pakiet OptiFlow tworzą dodatkowe osłony boczne (Side Wings) i tylne (Tail End), gwarantujące redukcję spalania o ok. 2l/100 km. Pakiet aerodynamiczny uzupełniają opony o zmniejszonych oporach toczenia. Pojazd ten jest obecnie testowany przez firmę Maszoński Logistic.

Wielton współpracuje Maszoński Logistic od 13 lat. Przez ten czas dostarczył tej firmie kilkadziesiąt zestawów przestrzennych i naczep. Tym razem kooperacja ma inny wymiar. Przyjmując do testu naczepę Curtain Master z pakietem aerodynamicznym, przewoźnik pragnie zapewnić dostęp do ekologicznych pojazdów klientom, którzy w szczególny sposób dbają o redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

– Jako świadomy przewoźnik, duże znaczenie ma dla nas ograniczenie zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery podczas naszej codziennej pracy, a jednocześnie sprawna realizacja zadań transportowych przy pomocy sprawdzonych produktów marki Wielton – mówi Radosław Lemieszek, dyrektor zarządzający Maszoński Logistic Sp. z o.o. Sp. k.

W naczepie Curtain Master szczególny nacisk położono na wytrzymałość, szczelność i funkcjonalność użytkowania. Nowoczesna konstrukcja ramy i zabudowy zapewniają wysoką wytrzymałość pojazdu potwierdzoną testami przeprowadzonymi na stacji do całopojazdowego badania naczep w Dziale Badawczo-Rozwojowym Wieltonu. Jednocześnie zachowano niską masę własną naczepy, co wpłynęło na obniżenie kosztów jej eksploatacji na długich trasach. Przy produkcji zastosowano nowoczesną technologię spawania hybrydowego, która umożliwia uzyskanie solidnych i precyzyjnych spojeń, minimalizujących ryzyko odkształceń, a tym samym przedłużających cykl życia naczepy bez konieczności napraw. Podwozie zostało zabezpieczone przed korozją za pomocą techniki malowania katoferycznego, która gwarantuje uzyskanie optymalnej grubości powłoki i wyższą jakość oraz jeszcze dłuższą żywotność naczepy. Ponadto, naczepa może zostać wyposażona we wspomniany pakiet OptiFlow.

– Jesteśmy producentem, który obserwuje trendy w transporcie i odpowiada na głosy dobiegające z rynku. Z tego powodu wyposażyliśmy nasz flagowy produkt Curtain Master w sprawdzony pakiet aerodynamiczny. Naszym celem jest odpowiadanie na potrzeby klientów, dostarczając im najlepsze rozwiązania transportowe do biznesu i gwarantując redukcję zużycia paliwa, która przekłada się na konkretne oszczędności. – mówi Piotr Ogrodowicz, Dyrektor Handlowy Wielton S.A.