Druga mobilna klinika Fundacji Rolanda McDonalda staje się faktem. Przygotowania z fazy produkcji wchodzą w kolejny etap, a podwozie MAN TGM – baza przyszłego ambulansu, właśnie zostało dostarczone do portu w Gdańsku, gdzie przeszło odprawę celną i czeka na załadunek na statek. Podwozie popłynie kontenerowcem do Baltimore w USA i wróci po 7 miesiącach już jako mobilna klinika do badań USG.

„Cieszymy się, że Fundacja zaufała firmie MAN Truck & Bus Polska i wybrała nasz ekonomiczny, wytrzymały i niezawodny produkt. Nie tylko dział handlowy ale i inne piony wspierają realizację projektu i jest to dla nas powód do ogromnej satysfakcji. Znamy i doceniamy programy Fundacji w Polsce, sami jesteśmy rodzicami i wiemy jak ważne jest aby standardy medycyny pediatrycznej zmieniały się na lepsze. Jesteśmy przekonani, że ciężarówka MAN TGM będzie dobrze służyć Fundacji” powiedział Marc Martinez, prezes zarządu firmy MAN Truck & Bus Polska. MAN jest także partnerem Pikniku Rodzinnego 2019 na rzecz budowy warszawskiego Domu Ronalda McDonalda.

Realizowany przez Fundację Rolanda McDonalda program „NIE nowotworom u dzieci” od 14 lat daje rodzicom dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat szansę na profilaktyczne badanie USG, którego w tak kompleksowym zakresie nie ma wciąż na liście świadczeń publicznych. Profilaktyka w walce z nowotworami to jedyna szansa na wczesne diagnozy i 100% wyleczenie. U dzieci czas jest najważniejszą składową sukcesu, dlatego program edukuje rodziców nie tylko dając bezpłatny dostęp do badań ale także wiedzę, którą Fundacja zebrała razem z IFMSA Poland w formę wykładu „NIE nowotworom u dzieci – Rodzicu, dostrzeż objawy”. Tysiące dzieci co roku, w ponad 50 miastach i wsiach, przechodzi badania przesiewowe i co roku kilka wczesnych rozpoznań, ratuje dzieciom przyszłość. Mobilna klinika to dar amerykańskiej Fundacji RMHC Global dla Polski.