EUROPART startuje w ramach mistrzostw Europy 2018 Truck Race razem z Team Reinert. Przedsiębiorstwo dystrybuujące części do pojazdów użytkowych, sprzęt do warsztatów i akcesoria wspiera tym samym już piąty raz z kolei zespół Rene Reinerta, który w tym sezonie znów będzie kierował wyścigowym samochodem MAN. Spedytor i Truck Racer w zeszłym roku miał przerwę jako kierowca. W sezonie 2016 Truck – Race zajął z powodzeniem 3 miejsce podczas FIA European Truck Racing Championship.

Tak jak w poprzednich latach podczas całego sezonu wyposażamy ciężarówkę zespołu Reinert Racing w hamulce i dalsze komponenty naszej marki własnej EUROPART Premium Parts. Produkty marki własnej EUROPART brały udział już w ponad 30 wyścigach ciężarówek w ramach Mistrzostw Europy Truck – Race, potwierdzając jakość i niezawodność. Doświadczenia René Reinerts z ostatnich lat: Hamulce EUROPART spełniają świetnie swoje zadanie, także w trudnych rajdach.

Dla CEO firmy EUROPART Olafa Giesena zaangażowanie produktów marki własnej EUROPART w ramach Truck Race podkreśla wysoką jakość części premium EUROPART. „Te komponenty są naprawdę ‘Truck Race Approved’.“ Nie jest to jednak jedyny powód dla udziału w Truck-Race firmy EUROPART, co podkreśla Giesen. „Mistrzostwa Europy Truck-Race” z wyścigami w całej Europie doskonale pasują do naszego nastawienia na całą Europę”. Dzięki naszemu zaangażowaniu w Trucksport możemy realizować pasję jeśli chodzi o to co robimy, wspólnie z naszymi klientami i wieloma odbiorcami w całej Europie.”

Tak jak w poprzednich latach EUROPART zaprasza na weekendy z wyścigami klientó w całej Europie zachęcając ich do udziału oraz obserwowania z bliska pracy zespołów drużyn wyścigowych. Kulminacyjnym punktem będzie ponownie Truck Grand Prix w Nürburgring od 29 czerwca do 01 lipca. Największe wydarzenie Truck-Race w Europie EUROPART wykorzysta do świętowania w ramach wielkiej prezentacji 70-lecia jubileuszu firmy. Występ w Nürburgring to zakończenie serii 33 regionalnych imprez jubileuszowych, w ramach których EUROPART przedstawia klientom na miejscu nowości z asortymentu dostaw i aktualne trendy

 

Wyścig FIA European Truck Racing Championship 2018:

26,05. – 27.05. Misano, Włochy
16,06. – 17.06. Budapeszt, Węgry
29,06. – 01.07. Nürburgring, Niemcy
14,07. – 15.07. Orechová Potôň, Słowacja
01,09. – 02.09. Most, Czechy
15,09. – 16.09. Zolder, Belgia
29,09. – 30.09. Le Mans, Francja
06,10. – 07.10. Jarama, Hiszpania