To, co inne firmy ogłaszają jako kamień milowy, dla firmy Kögel jest od dawna oczywiste. Telematyka firmy Kögel, Kögel Telematics, od 2018 roku ma otwarte interfejsy do wszystkich popularnych portali telematycznych.

 

 

 

Dzięki otwartym interfejsom Kögel Telematics użytkownicy różnych naczep mogą np. łatwo uzyskać wszystkie dane telematyczne dla swojej floty – niezależnie od preferowanego portalu telematycznego.

– Dzięki temu pragmatycznemu rozwiązaniu po raz kolejny udowadniamy, że Kögel koncentruje się na kliencie i jego indywidualnych potrzebach – wyjaśnia Josef Warmeling, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży na Europę Północną i Zachodnią, odpowiedzialny w firmie Kögel za pełną obsługę spraw finansowych, telematykę oraz serwis pojazdów używanych. – Tylko standardowe i otwarte interfejsy oraz kompatybilność z systemami innych producentów gwarantują efektywne zarządzanie flotą.

W ten sposób firma Kögel w pełni realizuje swoje motto „Because we care”.

 

Dostęp w czasie rzeczywistym

System telematyczny firmy Kögel, zwany Kögel Telematics, jest specjalnie dostosowany do naczep firmy Kögel. Zapewnia dostęp w czasie rzeczywistym do danych EBS, lokalizacji, chłodzenia, opon i do danych naczepy. Wszystkie zarejestrowane dane można – dzięki bazie danych Kögel Telematics-Connectivity – nie tylko zobaczyć w przejrzystym i intuicyjnym portalu internetowym Kögel Telematics i innych systemach zarządzania flotą, lecz także zaimportować w czasie rzeczywistym do istniejących procesów i najrozmaitszych systemów oprogramowania. Dzięki portalowi internetowemu Kögel Telematics i wszystkim innym popularnym systemom dane te mogą być w razie potrzeby analizowane.

Ponadto w portalu internetowym Kögel Telematics można ustawić alarmy, które informują spedytora, warsztat lub kierownika floty, w zależności od potrzeb, SMS-em lub wiadomością e-mail o zdefiniowanych odchyleniach w ustawionych parametrach – np. w odchylenie pojazdu od trasy (Geofencing) lub w odchyleniach od ustawionej temperatury.