Na tegorocznych targach transport logistic, które odbędą się w dniach 4-7 czerwca 2019 r. w Monachium pod hasłem „Innovations made for you! – Kögel NOVUM: Light & Strong” Kögel zaprezentuje m.in. naczepę generacji NOVUM, która otrzymała nagrodę branżową Trailer Innovation 2019. W atrium przy wschodnim wejściu będzie można zobaczyć nową wersję naczepy Kögel Trucker Trailer (KTT) generacji NOVUM oraz jeszcze lżejszą naczepę kontenerową Kögel Port 45 Triplex. Na stoisku targowym Kögel 205/306 w hali A6 odwiedzającym targi zostanie zaprezentowana nie tylko bogatsza oferta usług związanych z naczepami, ale będą mogli zobaczyć również oryginalne części zamienne Kögel i naczepę Kögel Cargo Rail generacji NOVUM. Ponadto klienci firmy Kögel będą mogli skorzystać z wielu atrakcyjnych ofert targowych dotyczących omawianych produktów.

W atrium: naczepa Kögel Trucker Trailer i Port 45 Triplex
W atrium przy wschodnim wejściu Kogel zaprezentuje dwa pojazdy. Pierwszy pojazd to nowa wersja naczepy Kögel Trucker Trailer. KTT stworzono w odpowiedzi na ankietę przeprowadzoną przez firmę Kögel wśród zawodowych kierowców, na Truck Grand Prix, Wolfsmeile i na autostradowych parkingach, na temat „perfekcyjnej naczepy dla kierowców”. Na targach transport logistic 2019 prezentowana naczepa KTT będzie wyposażona w system szybkiego otwierania i zamykania Kögel FastSlider. W ten sposób firma Kögel odpowiada na potrzeby kierowców w zakresie skrócenia czasu załadunku oraz zapewnienia kierowcom szybszej, prostszej i bezpieczniejszej obsługi podczas załadunku i rozładunku. Generację naczep NOVUM wyposażono w wiele opcjonalnych „plusów”, dostosowanych do wymagań kierowców.
Np. będzie można zobaczyć nowo opracowane lekkie podwozie podkontenerowe z wysuwem środkowym. Podwozie Kögel Port 45 Triplex miało swoją premierę na targach pojazdów użytkowych IAA 2018. Na targach transport logistic 2019 inżynierowie Kögel zaprezentują naczepę, w której obniżyli jej masę własną. Ta naczepa kontenerowa, która w wyposażeniu podstawowym ma niewielką masę własną wynoszącą 4450 kg, umożliwia obciążenie ładunkiem o masie całkowitej 41 000 kg. Obciążenie sprzęgu siodłowego wynosi 14 000 kg. Naczepa przeznaczona jest do transportu kontenerów ISO o wymiarach 20, 30, 40 i 45 stóp, oraz kontenerów typu Highcube o wymiarach 40 i 45 stóp.

Na stoisku Kögel 205/306: naczepa Kögel Cargo Rail i nowe usługi Kögel
Trzeci prezentowany produkt to nowa naczepa Kögel Cargo Rail generacji NOVUM. Ten wariant pojazdu przystosowanego do przeładunku kolejowego posiada również zoptymalizowaną ramę zewnętrzną i udoskonalone nadwozie, charakterystyczne dla generacji NOVUM. Oba te elementy sprawiają, że naczepa Kögel Cargo Rail jest nie tylko jeszcze bardziej wytrzymała, ale także ułatwia codzienną obsługę. Dodatkowo w NOVUM, czyli w nowej generacji naczep Kögel Cargo Rail, wprowadzano wysoki stopień indywidualizacji, dzięki czemu można dostosować naczepę do konkretnych wymagań firm spedycyjnych. Dzięki niskiej masie własnej od 6350 kilogramów w wyposażeniu podstawowym jest ona szczególnie ekonomiczna podczas transportu.

Kolejne atrakcje stoiska targowego to powiększony zakres usług dotyczących naczep, takie jak finansowanie, pełny serwis, pomoc drogowa i telematyka. Kögel Finance oferuje m.in. interesujące rozwiązania finansowe, które gwarantują płynność finansową, jak np. wynajem, zakup i leasing prezentowanych produktów zgodnie ze specjalnie stworzoną ofertą targową. Inne atrakcyjne oferty targowe to np. pełny serwis Kögel z pakietem standardowym od 2,50 euro za dzień* i oferta Kögel Telematics od 0,25 euro za dzień z pakietem BasicTrailer, który łączy usługi PosControl, TrailerControl i EBSControl. Kögel zaprezentuje również nowo rozbudowany i zmodernizowany internetowy serwis części zamiennych „Parts Shop” z nowym inteligentnym systemem zarządzania gwarancjami.