Na tegorocznych targach Solutrans w Lyonie od 19 do 23 listopada 2019 r. firma Kögel zaprezentuje w hali 42 na stanowisku 4L 162 swoje produkty dla branży transportowej i budowlanej. Na targach Solutrans motto firmy Kögel to „Innovations made for you! – Kögel NOVUM: Light & Strong”. Firma zaprezentuje m.in. naczepę generacji NOVUM, która otrzymała nagrodę branżową „Trailer Innovation 2019”. Odwiedzający targi będą mogli zobaczyć bestseller firmy Kögel – naczepę Cargo generacji NOVUM. Poza naczepą furgonową do towarów suchych Kögel Box i osią naczepową Kögel – KTA, klienci firmy Kögel mogą oczekiwać również powiększonej oferty usług związanych z naczepami.

Kögel Cargo generacji NOVUM
Główną atrakcją na stoisku targowym będzie naczepa Kögel Cargo generacji NOVUM. Ten bestsellerowy produkt firmy Kögel idealnie nadaje się do zastosowania w transporcie towarów w Europie. Kögel Cargo posiada również zoptymalizowaną ramę zewnętrzną i udoskonalone nadwozie, charakterystyczne dla generacji NOVUM. Oba te elementy sprawiają, że naczepa Kögel Cargo jest nie tylko jeszcze bardziej wytrzymała, ale także ułatwia codzienną obsługę. Ponadto naczepa Kögel Cargo generacji NOVUM wyróżnia się bogatym wyposażeniem standardowym i bardzo wysokim stopniem indywidualizacji. Dzięki temu można ją łatwo dostosować do konkretnych wymagań rynku i firm spedycyjnych. Dzięki niskiej masie własnej od 5920 kilogramów w wyposażeniu podstawowym jest ona szczególnie ekonomiczna podczas transportu. Prezentowana na targach Solutrans 2019 naczepa Cargo ma wyjątkowo bogate wyposażenie indywidualne. Obejmuje one np. wzmocnienie wewnętrznej strony przedniej ściany blachą stalową o grubości 2 mm i wysokości 1250 mm. Aby umożliwić łatwe i szybkie zablokowanie otwartej plandeki przesuwnej, naczepa Kögel Cargo została wyposażona w stoper EasyFix. Stoper EasyFix nie tylko utrzymuje plandekę w stabilnej pozycji, ale pozwala ponownie ją zapiąć po załadunku bez konieczności odpinania. System ten zwiększa wydajność i bezpieczeństwo zaladunku i rozładunku. Naczepa Kögel Cargo jest wyposażona również w serię wkładanych listew tekstylnych Kögel FastFix. Tekstylna listwa wkładana Kögel FastFix waży niecałe 495 gramów i dzięki sprawdzonemu zamkowi można ją szybko i łatwo zaczepiać i odczepiać przy kłonicach. Tekstylna listwa wsuwana Kögel FastFix jest wykonana z wytrzymałego, elastycznego materiału, dzięki czemu mieści się w każdej skrzynce narzędziowej i jest odporna na uszkodzenia. Dodatkowo indywidualne wyposażenie obejmuje urządzenie do podnoszenia osi, światła tylne zespolone Kögel LUXIMA, pomost ładunkowy, podłogę z twardego drewna Omega, gaśnicę i wiele innych opcji.

Kögel Box
Drugi prezentowany produkt to Kögel Box – PurFerro quality. Ta lekka, izolowana naczepa furgonowa do transportu towarów suchych o ścianach o grubości 30 mm z izolowanym dachem własnej produkcji o grubości 40 mm są gwarancją doskonałej ochrony towarów wrażliwych na działanie temperatury. Podłoga z nadrukiem antypoślizgowym o grubości 30 mm wytrzyma nacisk wózków widłowych do 7200 kg; z tyłu posiada seryjnie strukturalną blachę stalową o długości 720 mm. Model ten gwarantuje także najwyższą jakość transportu oraz ochronę przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą. Dzięki licznym opcjom wyposażenia możliwe jest bardzo elastyczne dostosowanie pojazdu do różnorodnych potrzeb i wymagań klienta. Prezentowany na targach Solutrans 2019 egzemplarz Kögel Box – PurFerro quality w celu załadunku dwupiętrowego jest wyposażony w szyny prowadzące i 23 belki ładunkowe – każda z nich ma nośność 1000 kg. Umożliwia to zmienny załadunek piętrowy do 33 europalet o maksymalnym ciężarze po 670 kg na paletę. Prezentowany pojazd zamiast tylnych drzwi posiada zajmującą niewiele miejsca, mechaniczną bramę rolowaną, pozwalającą na szybkie przeładunki drobnych towarów. Do innych elementów indywidualnego wyposażenia zalicza się dwie duże skrzynki narzędziowe, stalowy wspornik świateł, gaśnicę i wiele innych opcji.

Oś naczepowa Kögel – KTA
Trzecim prezentowanym produktem na targach Solutrans będzie oś naczepowa Kögel – KTA. Jest ona montowana seryjnie w wielu modelach Kögel Cargo, Kögel Lightplus, Kögel Cool — PurFerro quality, Kögel Box i w różnych podwoziach. Niewymagająca wielu nakładów konserwacyjnych oś jest idealnie dopasowana do naczep Kögel i dodatkowo poprawia właściwości jezdne.

Serwis Kögel
Kolejne atrakcje stoiska targowego to powiększony zakres usług dotyczących naczep, takie jak telematyka, finansowanie, części zamienne i pomoc drogowa.