Mercedes-Benz Vans zapowiada nowy model. W pierwszej połowie 2022 roku ma wejść na rynek rodzinna, rekreacyjna klasa T.

 

– Wraz z nową klasą T zaoferujemy pojazd, który umożliwi rodzinom i osobom prowadzącym aktywny wypoczynek wejście w świat Mercedesa-Benza. Klienci ci poszukują atrakcyjnych i praktycznych samochodów kompaktowych, i właśnie takie wymagania spełnia nowa klasa T – mówi Marcus Breitschwerdt, szef Mercedes-Benz Vans.

Centrum zainteresowania twórców nowo opracowanej klasy T stanowi rynek klientów prywatnych. Mercedes-Benz klasy T zaspokoi potrzeby rodzin i miłośników aktywnego wypoczynku, oferując atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Litera T nawiązuje do efektywnego wykorzystania przestrzeni, które charakteryzowało pierwsze, seryjne kombi Mercedesa – model T z 1977 roku stworzony na bazie serii W123. Litera T oznaczała wówczas „Touristik und Transport”. Występowała do 1993, gdy marka zmieniła sposób znakowania modeli.

Klasa T oferuje dużą ilość miejsca i można ją wykorzystywać na różne sposoby. Szeroko otwierane drzwi przesuwne po lewej i prawej stronie pojazdu umożliwiają łatwy i wygodny dostęp do środka. Oprócz konwencjonalnych układów napędowych dostępna będzie również wersja w pełni elektryczna.

W segmencie małych samochodów dostawczych Mercedes-Benz Vans od 2012 roku jest reprezentowany przez Citan, przeznaczonego głównie dla firm. W sierpniu ubiegłego roku koncern zapowiedział oficjalnie następcę kompaktowego miejskiego samochodu dostawczego wraz z wariantem w pełni elektrycznym. Na bazie tej małej furgonetki powstaną dwa pojazdy: Citan jako bezkompromisowy pojazd dostosowany do wymagań klientów biznesowych, oraz klasa T, skierowana przede wszystkim do klientów prywatnych.

Nowa klasa T i Citan powstają we współpracy z Renault-Nissan-Mitsubishi.