Ucieczka samochodem kempingowym może być świetnym sposobem na rzucenie wszystkiego i wielki reset. Ale co zrobić, jeśli chcesz przesyłać film, nadrobić zaległości w pracy w Internecie, czy zapewnić dzieciom rozrywkę przy ich ulubionych programach?

Nowy kamper Transicie Custom Nugget posiada hotspot Wi-Fi, obsługujący 10 urządzeń. Modem pokładowy FordPass Connect daje więc dostęp do szerokopasmowego Internetu, a sygnał z pokładowego hotspotu Wi-Fi jest odbierany w promieniu 15 metrów od pojazdu.

„Wi-Fi sprawia, że Transit Custom Nugget jest naszym domem poza domem, pozwalając cieszyć się rozrywką online lub pracować zdalnie, niezależnie od tego, czy jesteś na wakacjach, czy prowadzisz styl życia „cyfrowego koczownika” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny, odpowiedzialny za pojazdy użytkowe, Ford of Europe.

W 2018 r. w Europie sprzedano rekordową liczbę 125 000 kamperów, a sprzedaż mniejszych jednotonowych kamperów wszystkich marek wzrosła według danych Forda o 13 procent. Prognozuje się, że dynamika wzrostu sprzedaży utrzyma się również w następnej dekadzie.

Pokładowy modem trafił do najnowszego modelu użytkowego Transit jako część pakietu wyposażenia, poprawiającego wydajność, oszczędność paliwa i komfort kierowcy.

Unowocześniony 2,0-litrowy silnik diesla EcoBlue, zyskał w gamie mocniejszy wariant 185 KM dostępny z automatyczną lub manualną skrzynia biegów. Jednostka Ford EcoBlue – oferowana również w wariancie o mocy 130 KM – została zmodyfikowana w celu obniżenia zużycia paliwa, co może przynieść oszczędności rzędu nawet 7 procent, według fabrycznych danych Forda, opartych na pomiarach w cyklach jazdy w warunkach rzeczywistej eksploatacji.