Zespół zajmuje się konstruowaniem ultralekkich pojazdów napędzanych wodorem w ramach koła naukowego EcoTech Team istniejącego od 2014 roku. Koło zrzesza studentów z kilku wydziałów Politechniki Gdańskiej, m.in. Wydziału Mechanicznego, Elektrotechniki i Automatyki oraz Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki.

Na swoim koncie zespół ma już trzy pojazdy zasilane ogniwem wodorowym, które są stale ulepszane. Co roku drużyna bierze udział w zawodach prototypowych pojazdów ekologicznych Shell Eco-Marathon. W zeszłym roku z bolidem HydRocket udało im się zająć 5 miejsce wśród europejskich zespołów w swojej klasie. Uzyskali wtedy wynik 399,6 km/m3 wodoru, co odpowiada przejechaniu 400 km na 0,326 litra benzyny!

Udział w zawodach oraz projektowanie i konstruowanie bolidu to dla studentów i członków zespołu EcoTech Team możliwość wykorzystania swoich umiejętności w praktyce, zdobycie doświadczenia, dokształcania się w inżynierskim fachu, jak również nawiązania wielu nowych, międzynarodowych znajomości.

Co roku do zespołu dołącza kilka nowych osób. Jak podkreślają członkowie zespołu, każdy może sprawdzić się w innych działaniach, ponieważ stworzenie bolidu nie wymaga jedynie doskonałych umiejętności inżynierskich. Aby projekt odniósł sukces, zespół potrzebuje również dobrych menadżerów i PRowców.