W dniach od 5 do 7 października br., odbędzie się IX edycja Międzynarodowego Turnieju „Wielton Giganci Siatkówki”. Miasto Wieluń już po raz drugi jest gospodarzem imprezy. Głównym sponsorem wydarzenia ponownie została firma Wielton, jeden z największych pracodawców w regionie, a także największy producent naczep, przyczep i zabudów w

Giganci Siatkówki to międzynarodowy turniej siatkarski o charakterze charytatywnym. Jego najważniejszym celem jest pomoc Fundacji „Dotknij Pomocy” z Wielunia, która działa na rzecz dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja Gigantów Siatkówki odbędzie się pod hasłem „POLSKA-NIEMCY”.

Podczas trzech dni na hali sportowej WOSiR w Wieluniu będzie można zobaczyć łącznie sześć rozgrywek. Plan pierwszego dnia obejmuje mecz finałowy „Wielton Młodzi Giganci Siatkówki” oraz spotkanie towarzyskie Reprezentacji Sejmu RP z Reprezentacją Bundestagu. Z kolei na sobotę i niedzielę zaplanowano wyjątkowe zawody z udziałem gwiazd siatkówki z Polski oraz Niemiec. W sobotę rywalizować będą ze sobą Jastrzębski Węgiel – VfB Friedrichshafen oraz PGE Skra Bełchatów – Berlin Recycling Volleys. Natomiast w niedziele mieszkańcy Wielunia będą mogli obejrzeć mecz Jastrzębski Węgiel – Berlin Recycling Volleys, a także PGE Skra Bełchatów – VfB Friedrichshafen.

Wielton to firma, która od początku swojej działalności jest związana z Wieluniem. Właśnie dlatego ważne są dla nas wydarzenia wspierające lokalną społeczność – mówi Mariusz Golec, prezes Zarządu Wielton S.A. i dodaje  Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mieli swój wkład w akcję, która z jednej strony promuje rywalizację sportową, a z drugiej niesie pomoc potrzebującym. Mamy ogromną nadzieję, że turniej dostarczy wielu sportowych emocji i pozwoli zebrać fundusze, które w znaczący sposób wspomogą dzieci i młodzież.

Giganci Siatkówki są jedynym w Europie wydarzeniem siatkarskim o charytatywnej formie. Co więcej, jest to najważniejszy przedsezonowy turniej klubowy w Polsce. Wydarzenie jest nie tylko wspaniałym widowiskiem sportowym, w którym mierzą się ze sobą najlepsze drużyny, ale również pokazuje, że zarówno gwiazdy siatkówki, jak i jej kibice mają wielkie serca, wrażliwe na potrzeby innych. Organizacja sportowych zmagań jest możliwa dzięki wsparciu sponsorów. Pierwsza edycja turnieju odbyła się w Oleśnicy w 2010 roku. Dotychczas w spotkaniach Gigantów Siatkówki zagrało 17 drużyn, które oglądało 15 000 widzów