Producent opon Hankook połączył swoje siły z firmą Rinspeed w nowym projekcie „microSNAP”. Chodzi o system mikropojazdów z wymiennymi podwoziami i karoseriami, który jest obecnie wystawiony w genewskim Salonie Samochodowym 2019. Firma Hankook, jako oficjalny partner w zakresie dostawy opon, będzie dostarczać do mikropojazdów opony premium z linii Ventus.

­Producent opon klasy premium, firma Hankook, wyposaży wizjonerskie pojazdy „microSNAP” firmy Rinspeed. w opony ze swojej flagowej linii UHP Ventus S1 evo o rozmiarze 195/40R 17. Nowy system mikropojazdów jedynie tymczasowo łączy podwozie i karoserię, umożliwiając tym samym bardziej elastyczne i długotrwałe użytkowanie pojazdu – możliwe również dzięki zastosowaniu opon Hankook o wysokiej wytrzymałości, które zaprojektowano z myślą o ochronie środowiska.

Nowy „microSNAP” firmy Rinspeed jest systemem mikropojazdów z wymiennymi podwoziami i nadwoziami. Zadaniem jednostki jest niezależne i szybkie przewożenie do miejsca docelowego zarówno towarów, jak i pasażerów. Podwozie i karoseria są dopasowane do siebie pod kątem określonego celu i w razie potrzeby można je łatwo rozmontować. W pojeździe elektrycznym wdrożono szereg innowacji technicznych i wizualnych, które oferowane są przez sieć renomowanych przedsiębiorstw. Jednym z nich jest Firma Hankook, która dostarczy opony z linii premium Ventus S1 evo.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Hankook. Jako dynamiczne przedsiębiorstwo któremu bliskie są futurystyczne idee, takie jak prezentowane obecnie opony będące owocem projektu badawczo-rozwojowego „Design Innovation”, Hankook chce rozwijać koncepcje wykraczające poza granice bieżącego poziomu rozwoju opon i mobilności, a tym samym idealnie wpisuje się w projekt „microSNAP”, nad którym pracujemy” – mówi Frank M. Rinderknecht, CEO w Rinspeed.

„Oficjalne partnerstwo w opracowywaniu tego wizjonerskiego mikropojazdu potwierdza technologiczne know-how firmy Hankook, które przyczynia się do kreowania przyszłości mobilności” – mówi Han-Jun Kim, dyrektor generalny Hankook Tire Europe. „Wyzwania z zakresu designu jakie sobie stawiamy sprawiają, że nieustannie pracujemy nad rozwijaniem kreatywnych i efektywnych rozwiązań dla mobilności przyszłości”.

Wiosną tego roku zostanie wprowadzona opona Ventus S1 evo 3 – trzecia generacja cieszącej się powodzeniem serii Ventus, stosowanej jako orignalne wyposażenie przez producentów samochodów klasy premium. Tak jak jej poprzednicy, Ventus S1 evo 3 oferuje bezpieczną, komfortową jazdę o sportowycm charatkerze zarówno na suchych, jak i mokrych nawierzchniach. Opona S1 evo 3 – jako najmłodszy członek rodziny Ventus która funkcjonuje na rynku już od 1994 roku – wyznacza nowe standardy. Podczas tworzenia modelu skoncentrowano się zwłaszcza na ochronie środowiska, nie zaniedbując przy tym kryteriów istotnych dla bezpieczeństwa.