Iveco S‑Way R

16 maja 2020 r. na torze testowym przy zakładach Iveco w Ulm odbyła się oficjalna prezentacja wyścigowych samochodów ciężarowych Iveco S‑Way R dla Team Hahn Racing i Team Schwabentruck.

 

 

 

 

Iveco rozpoczęło sezon wyścigowy 2020 od oficjalnej prezentacji nowych wyścigowych S‑Way R przygotowanych specjalnie dla Team Hahn Racing i Team Schwabentruck. Wydarzenie zorganizowano w sobotę 16 maja 2020 r. na torze testowym przy fabryce ciężkich samochodów ciężarowych i ośrodku badawczo-rozwojowym Iveco w Ulm. Z uwagi na obecną sytuację oraz konieczność zachowania środków bezpieczeństwa i higieny na prezentacji była obecna tylko niewielka grupa osób.

Kierowcy Jochen Hahn z Team Hahn Racing i Steffi Halm z Team Schwabentruck poddali nowe samochody ekstremalnym testom na torze, demonstrując ich imponujące osiągi. Wydarzenie było też transmitowane na żywo na stronie Iveco na Facebooku. Sponsorzy oraz współpracownicy i sympatycy zespołów mogli zobaczyć nie tylko sam pokaz, ale także krótką retrospektywę udanego sezonu 2019 i zapowiedź zbliżającej się tegorocznej serii wyścigów samochodów ciężarowych.

Jochen Hahn i Steffi Halm

Prezentacja Iveco S‑Way R była zwieńczeniem pięciomiesięcznego rozwoju i testów. W nowych wyścigowych ciężarówkach wykorzystano rozwiązania stylistyczne i techniczne gamy S‑Way wprowadzonej na rynek w 2019 r.

– Stwierdzenie, że Iveco S‑Way R jest najlepszym i najciekawszym stylistycznie wyścigowym samochodem ciężarowym, jaki kiedykolwiek wyprodukowaliśmy, nie będzie przesadą. Nie mogę się już doczekać na to, kiedy ten „byk Iveco” pokaże swoje możliwości na torze wyścigowym — powiedział Jochen Hahn, sześciokrotny triumfator Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych, który swoją nową ciężarówkę nazywa pieszczotliwe „Giulia”.

– Jeżeli chodzi o kolorystykę, moja ciężarówka jest znacznie ładniejsza od samochodu Jochena — żartowała Steffi Halm, kierowca zespołu Schwabentruck. – Chociaż nie sądzę, aby w tym sezonie miało to jakieś znaczenie, ponieważ i tak będzie ją oglądał tylko z tyłu!