Sukces handlowy modeli Peugeot EXPERT1 i Citroën JUMPY1 oraz Peugeot TRAVELLER2 i Citroën SPACETOURER2 produkowanych w Hordain od maja 2016 roku zaważył o podjęciu przez Grupę PSA decyzji stworzenia czwartej zmiany produkcyjnej i zatrudnieniu dodatkowych 600 pracowników do maja 2018 roku.

W związku z utworzeniem czwartej zmiany zakład w Hordain zatrudni na czas przejściowy, do 18 miesięcy pracowników głównie z branż związanych z produkcją: pracowników montażowych, operatorów wózków widłowych, pracowników utrzymania ruchu, automatyków, specjalistów ds. systemów produkcyjnych, itp. Kandydaci mogą aplikować bezpośrednio do współpracujących z Grupą PSA firm pośrednictwa pracy (Adecco, Crit, Manpower, Proman i Synergie) lub do zrzeszenia pracodawców Alliance Emploi. Dodatkowo zakład przedłuża działanie nocnej zmiany utworzonej we wrześniu 2016 roku i przewidzianej pierwotnie na pół roku na potrzeby wprowadzenia na rynek nowych modeli produkowanych w zakładzie. W marcu 2017 roku nocna zmiana została przedłużona na kolejne 12 miesięcy.

Decyzje skomentował Patrice LE GUYADER, dyrektor Centrum Produkcyjnego Nord – Do utworzenia jeszcze jednej zmiany produkcyjnej skłonił nas sukces modeli w Europie i konieczność dostosowania się do dynamicznie rosnącej sprzedaży. To doskonała wiadomość dla nas wszystkich i nagroda za naszą zespołową, odpowiedzialną, ciężką i płynną pracę, skoncentrowaną na spełnianiu oczekiwań klientów. Sukcesy handlowe przekładają się na dynamikę produkcji samochodów dostawczych Grupy PSA, której celem jest wzmocnienie pozycji w Europie i potrojenie sprzedaży na rynkach pozaeuropejskich do 2021 roku. Modele produkowane w Hordain wpisują się w ramy core model strategy Grupy, zapoczątkowanej uruchomieniem planu Push to Pass w 2016 roku i podtrzymywanej w odpowiedzi na oczekiwania klientów inauguracjami modeli. Od października 2017 roku modele Peugeot EXPERT i Citroën JUMPY są produkowane także w Ameryce Łacińskiej. Z początkiem pierwszego kwartału 2018 roku będą również produkowane w Rosji.