Goodyear ogłosił nawiązanie strategicznej współpracy z TuSimple, globalną firmą zajmującą się technologiami autonomicznego transportu ciężarowego. Na mocy umowy producent dostarczy opony i rozwiązania do zarządzania nimi dla sieci autonomicznego transportu nowego partnera.

 

W ramach tej współpracy Goodyear będzie dostarczać produkty i świadczyć usługi serwisowe w celu zwiększenia bezpieczeństwa i sprawności eksploatacyjnej autonomicznych ciężarówek. Ponadto Goodyear i TuSimple będą prowadzić wspólne badania zużycia, aby zrozumieć, w jaki sposób eksploatacja opon w autonomicznych pojazdach może wspomóc przewidywanie potrzeb w zakresie konserwacji, trwałości ogumienia i zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla przez floty. Zebrane dane dostarczą również spostrzeżeń na temat różnic między pracą pojazdu autonomicznego, a kierowanego przez człowieka w odniesieniu do opon.

– Dysponując czołową pozycją w dziedzinie produktów, wsparcia technicznego dla flot i zaawansowanych innowacji, Goodyear wykorzystuje zdobytą wiedzę, aby pomagać w zapewnianiu jak najlepszych osiągów i bezpieczeństwa pracy autonomicznych pojazdów – powiedziała Erin Spring, dyrektor ds. nowych przedsięwzięć w Goodyear.

Firma TuSimple uruchomiła sieć autonomicznego transportu w lipcu, oferując niezawodne i tanie przewozy towarowe na terenie kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, wykorzystując do tego autonomiczne ciężarówki poziomu 4.

– Autonomiczne ciężarówki oferują rewolucyjne korzyści zarówno firmom spedycyjnym jak i flotom – powiedział Robert Brown, rzecznik TuSimple. – Jedną z największych zalet jest zwiększona wydajność pojazdów, która wynika z faktu, że autonomiczne samochody ciężarowe mogą pracować prawie bez przerwy. Wraz z tym radykalnym wzrostem ich wykorzystania pojawia się potrzeba lepszego zrozumienia przewidywanych wymagań w zakresie konserwacji.