Garaż i warsztat Grzegorza Dudy – wielokrotnego mistrza w rajdach oraz gospodarza programów „101 Napraw” i „Garaż Dudy” w TVN Turbo – będą atrakcjami targów Poznań Motor Show 2019.

W pawilonie 4 pojawią się zmodyfikowany Volkswagen T2 i Harley-Davidson V-Rod, oba z silnikami Porsche, oraz rajdówka Karola Dudy, syna mistrza. Z kolei żywy warsztat Grześka Dudy będzie areną zmagań VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem Mobil 1. O udział w poznańskich finałach rywalizowało rekordowe ponad 2500 młodych i zawodowych mechaników z całej Polski.

Grzegorz Duda na Poznań Motor Show 2019 pokaże dwa motoryzacyjne projekty dobrze znane widzom programu „Garaż Dudy” w TVN Turbo. Pierwszy z nich to Volkswagen T2 z 1978 roku. Dostawczak został przywieziony z Włoch i kompleksowo odrestaurowany. Piaskowanie, gruntowna naprawa karoserii, remont wnętrza, dobór felg i zaokrąglenie nadkoli dopełniła zmiana silnika. Obecnie sercem T2 jest silnik z Porsche o poj. 3.2l. Drugą gwiazdą Garażu Dudy będzie jednoślad – zmodyfikowany Harley-Davidson V-Rod Porsche GP 981.

W garażu i żywym warsztacie przygotowanymi na potrzeby Mistrzostw przez BEST-POL stanie również Seat Leon CUP Racer 4×4 Duda Motorsport – samochód rajdowy Karola Dudy, syna Grzegorza. 14-latek idzie w ślady ojca – po raz pierwszy za kierownicą samochodu zasiadł w wieku 6 lat, rok później zaczął ściągać się w zawodach kartingowych, a ubiegły sezon zakończył z dwoma tytułami serii Race Day Cup – Mistrza Juniorów i Mistrza AWD 2018. Rajdówka Duda Motorsport będzie towarzyszyć finałom VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a zadanie praktyczne związane będzie z wyczynowym układem hamulcowym z dwoma niezależnymi pompami.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników pod patronatem Mobil 1 to bez wątpienia jeden z najbardziej prestiżowych i największy krajowy konkurs dla młodych i zawodowych mechaników. W ciągu ostatnich siedmiu lat liczba uczestników Mistrzostw wzrosła kilkunastokrotnie. Organizatorami konkursu są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, działająca na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promująca rozwój edukacji technicznej. Link do testu dla Młodych Mechaników jest nadal aktywny na stronie www.mobil.pl. Każdy bez konieczności logowania może szybko sprawdzić, czy awansowałby do finału.