Pierwsze 10 z 50 ciągników zamówionych w ramach kontraktu zawartego między Scanią Polska a Freja Transport & Logistics dołączyło do floty firmy na początku lipca br. Pozostałe pojazdy zostaną dostarczone do końca 2021 roku.

 

 

 

Firma skorzystała z kompleksowych rozwiązań Scanii, w skład których wchodzą finansowanie, ubezpieczenie pojazdów oraz obsługa naczep.

W ramach kontraktu dostarczono 5 ciągników R450 4×2 oraz 5 Scanii R500 6×2 nowej generacji. Większa moc w przypadku tych ostatnich pozwala na wykonywanie przewozów na terenie Skandynawii zestawami o ładowności do 70 t.

– Troska o środowisko to ważny aspekt działalności naszej firmy. Zdecydowaliśmy się na współpracę ze Scanią ponieważ zależy nam na redukcji emisji CO2 z realizowanych przez nas zadań transportowych, a także na niższym spalaniu pojazdów. Ważna jest też dla nas możliwość tankowania w Szwecji paliwa HVO. Dzięki bogatej infrastrukturze serwisów Scanii jesteśmy w stanie zorganizować naprawy o każdej porze, dzięki czemu mamy gwarancję niezawodności floty, a tym samym zapewnienia ciągłości dostaw. Niezawodny i bezpieczny pojazd to podstawa działalności w naszej branży – mówi Paweł Ślizowski, kierownik działu transportu firmy Freja Transport & Logistics.

– Wszystkie pojazdy zostały przystosowane do obsługi jednoosobowej, przy zachowaniu najwyższego komfortu jazdy, dlatego wyposażono je w takie rozwiązania, jak wysoka, przestronna kabina, fotele premium, automatyczna skrzynia biegów Opticruise z aktywnym tempomatem i retarderem o dużej mocy (4100 Nm) oraz automatyczna klimatyzacja. Ponieważ pojazdy będą najczęściej wykorzystywane do pracy w północnej Europie, w kabinach zastosowano dodatkową izolację cieplną i dodatkowe ogrzewanie niezależne. Nie zabrakło też pakietów bezpieczeństwa, jak „asystent pasa ruchu”, czy system awaryjnego hamowania przed przeszkodą na zajmowanym pasie ruchu – mówi Grzegorz Chudy, partner biznesowy Scanii Szczecin.

Freja zdecydowała się na pełen kontrakt serwisowy Scanii na okres 72 miesięcy. Firma korzysta też z możliwości zarządzania flotą w ramach pakietu Scania Fleet Management oraz „Ecolution by Scania” z usługą szkoleń i coachingu kierowców.