Fani samochodów kempingowych w Europie poznali właśnie smak przygód w nowym Fordzie Transit Custom Nugget *, tymczasem Ford przedstawił wizję większego członka rodziny Nugget – bardziej wszechstronnego, pojemnego i praktycznego – model koncepcyjny Big Nugget.

Sześciometrowy Big Nugget – zaprezentowany na targach Caravan Salon 2019 w Duesseldorfie, stworzony we współpracy z ekspertami z firmy Westfalia, w której powstał projekt seryjnego modelu Nugget – opiera się na modelu Transit z dużym rozstawem osi i wysokim dachem. Samochód oferuje przestrzeń o kubaturze 13 metrów sześciennych i ponad 2 metrową wysokość wnętrza.

Koncept Big Nugget w pełni wykorzystuje tę przestrzeń, tworząc cztery wyraźnie oddzielone strefy o różnych funkcjach. Z przodu fotele kierowcy i pasażera można obracać, aby uzyskać większy living room i jadalnię.

W środkowym odcinku pojazdu znajduje się pomieszczenie łazienki z wydzieloną toaletą, umywalką i prysznicem; ponadto praktyczny aneks kuchenny z dwupalnikową kuchenką gazową, dużą umywalką i 70-litrową lodówką. W tylnej części, w sypialni zmieszczono 2-metrowe łóżko ustawione w poprzek pojazdu, dla dwóch dorosłych osób.

Koncept Big Nugget prezentuje cechy samochodu kempingowego, który Ford rozważa jako przyszły model, oferowany w Europie obok Transita Custom Nugget. Ford wprowadza model Nugget na wielu rynkach, w tym w Austrii, Belgii, Włoszech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, choć wcześniej kamper sprzedawany był tylko w Niemczech.

Koncept Ford Big Nugget będzie prezentowany do 6 września 2019 podczas Caravan Salon w Duesseldorfie w hali 16, na stoisku D 40.