Wabco oraz firma TIP Trailer Services ogłosiły dzisiaj rozpoczęcie innowacyjnej współpracy w celu realizacji strategii cyfryzacji firmy TIP poprzez zapewnienie łączności cyfrowej jej floty.

Firma TIP z siedzibą w Amsterdamie dysponuje flotą 70.000 naczep, które są wynajmowane i oddawane w leasing z pełnym zakresem obsługi klientom z sektora transportu i logistyki w 16 krajach Europy i w Kanadzie. Indywidualne umowy serwisowe i inne umowy serwisowe wnoszące wartość dodaną zapewniają utrzymanie mobilności klientów firmy TIP przewożących towary w całej Europie i Kanadzie. Umowa z Wabco pozwoli na modernizację naczep TIP poprzez zastosowanie zaawansowanej telematyki i usługi cyfrowego zarządzania flotą, zapewniając najlepsze rozwiązania dla różnych typów naczep firmy TIP. Obejmuje to nie tylko funkcje śledzenia i identyfikacji, ale także funkcję zdalnej diagnostyki stanu przyczepy oraz funkcje bezpieczeństwa, takie jak monitorowanie ciśnienia w oponach i zarządzanie łańcuchem chłodniczym, które przyczyniają się do sprawniejszej, bardziej ekologicznej i bezpieczniejszej eksploatacji floty.

Dzięki naszym kontraktom na pełen zakres usług zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa i sprawności naszych przyczep na drodze. Obejmuje to planowanie serwisu, obsługę techniczną, wymianę części zużytych i zarządzanie czasem sprawności – powiedział Bob Fast, CEO firmy TIP Trailer Services. – Połączenie naszej floty z pełną gamą telematyki, Internetu przedmiotów i powiązanych usług firmy Wabco daje nam możliwość wdrożenia obejmującej całą flotę platformy dostosowanej do wszystkich rodzajów aktywów i marek. Umożliwi ona dostęp do nowych danych i usług analitycznych, które jeszcze bardziej zwiększą wartość naszej oferty dla flot – dodał Fast.

Firma Wabco jest zachwycona współpracą z TIP Trailer Services i tego, że może wspierać jej sukces poprzez lepsze zarządzanie aktywami i cyfrową transformację firmy – powiedział Peter Bal, Wabco Business Leader Fleet Solutions EMEA. – W oparciu o tę długoterminową współpracę i nowe zaawansowane możliwości firmy TIP w zakresie, cieszymy się mogąc współpracować w celu stworzenia nowych możliwości rozwoju i innowacji. Dzieląc się naszą wiedzą technologiczną i biznesową, zasobami oraz możliwościami analizy danych, firmy Wabco i TIP będą wspólnie realizować innowacyjną strategię mającą na celu rozwoju usług najwyższej jakości, skoncentrowanych na flocie i dużych usługach opartych na danych – podsumował Bal.