Podczas targów IAA 2018 Ford nie tylko zaprezentował F-Maxa, czyli Ciężarówkę Roku 2019, ale również pojazd koncepcyjny F-Vision, opracowany przez Ford Otosan Design Studio. Oczywiście jest elektryczny i autonomiczny.

F-Vision to autonomiczny pojazd na poziomie 4., co oznacza, że kierowca czasami jeszcze będzie potrzebny, do pełnej autonomiczności zostaje jeden krok. Koncepcyjna ciężarówka Forda może poruszać się sama, bez konieczności udziału człowieka, ale w każdej chwili kierowca może przejąć nad nią kontrolę. Ford nie ujawnił wielu szczegółów, ale wiemy np., że okna mogą się automatycznie przyciemniać oraz podnosić i opuszczać.

Opływowy kształt zapewnia też bardzo niski współczynnik oporu powietrza podczas jazdy, dzięki czemu zapotrzebowanie na energie elektryczną będzie mniejsze. Wyglądem F-Vision nawiązuje, jak twierdzi sam Ford, do bohaterów komiksów Marvela.

Przedni zderzak samochodu wyposażony jest w LED-y, które mogą wyświetlać kształty i kolory, by w ten sposób komunikować się z otoczeniem. Oczywiście ciągnik z naczepą tworzą jedną spójną całość. Wg Forda w przyszłości autonomiczne pojazdy będą współpracować z kierowcami, a nie ich zastępować. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić inny scenariusz.