Pod hasłem “pasja łączy” Europart angażuje się również w 2019 roku w wyścigi ciężarówek. Poza kategorią Truck-Racing firma koncentruje się także na Truck Trial. “Przywiązujemy bardzo dużą wagę do partnerskiego podejścia we współpracy z naszymi klientami” podkreśla Europart CEO Olaf Giesen. “Mamy na uwadze nie tylko spełnianie wymagań i potrzeb naszych klientów – ale też dobór najbardziej odpowiednich produktów oraz jakość, profesjonalne doradztwo i obsługa. Z ogromną przyjemnością dzielimy osobiste pasje naszych klientów, w szczególności tę związaną z wyścigami ciężarówek.

Szósty rok z rzędu będziemy wspierać zespół Team Reinert Racing. CEO Olaf Giesen z Europart oraz właściciel zespołu René Reinert podpisali umowę sponsorską na sezon 2019. Spedytor René Reinert również w tym sezonie osobiście zasiądzie za kierownicą pojazdu o numerze startowym 77. Odnoszący sukcesy kierowca w sezonie 2018 osiągnął 7 miejsce w klasyfikacji generalnej FIA European Truck Racing Championship. W klasyfikacji grupowej zespół Reinert Adventure osiągnął pozycję drugą.

Poza Truck-Racing Europart w tym roku angażuje się też w Truck Trial. BFS Trucksport Team obecny mistrz Europy (w składzie Marc Stegmaier i Jan Plieninger) otrzyma sponsoring uwzględniający dostarczenie materiałów i komponentów marki Europart Premium Parts. Komponenty marki Europart do układów kierowniczych i zawieszenia takie jak drążki i amortyzatory są także stosowane w ciężarówkach wyścigowych podobnie jak hamulce, światła lub środki do czyszczenia i smarne. “Wieloletnie doświadczenie w sportach wyścigowych a teraz także Truck Trial wyraźnie dowodzi nadzwyczajnej jakości i trwałości produktów marki własnej” mówi Olaf Giesen.

Wraz z pierwszym sponsorowanym numerem startowym Europart zwiększa swoje zaangażowanie w mistrzostwa Europy Truck Trial. Na sześciu imprezach w pięciu krajach specjaliści Offroad wystawiają swoje drużyny w różnych kategoriach pojazdów. W tym sezonie startuje ponad 80 zespołów Truck-Trial. “Podobnie jak FIA European Truck Racing Championship, Europa Truck Trial z eventami w całej Europie pasuje do naszego międzynarodowego nastawienia. Poprzez nasze zaangażowanie w wyścigi ciężarówek i offroad możemy dzielić pasję z klientami.

Europart w 2019 postanowił w sposób szczególny podziękować swoim pracownikom za ich zaangażowanie. W ramach Truck Grand Prix na torze Nürburgring firma organizuje event dla 150 międzynarodowych pracowników, którzy w szczególny sposób wyróżnili się jeśli chodzi o działania w trosce o klienta. “Nasz sukces w Europie bazuje na naszym zaangażowaniu i zachęcaniu do działania pracowników”, wyjaśnia Olaf Giesen. “To im należy się nasze podziękowanie i uznanie.”