Europart po raz pierwszy wydaje samodzielny katalog Volvo Truck, rozszerzając tym samym ofertę katalogową o kolejną markę. Firma realizuje w ten sposób swoją strategię dostarczenia osobnych katalogów dedykowanych dla tzw. „wielkiej siódemki” marek producenckich.

Na 320 stronach zostało zaprezentowanych ponad 2.000 produktów do ciężarówek szwedzkiego producenta – zarówno części oryginalne jak i marka własna Europart Premium Parts. Dla firmy Europart ważne jest zapewnienie aktualnej oferty, dlatego asortyment sięga od serii FH, FM/FMX, FE do FL, od roku produkcji 2002 do bieżącego rocznika. Rozdziały zostały podzielone według serii i grup produktów.

Poza podstawowym asortymentem części zamiennych w kategorii układu napędowego, osi, zawieszenia, pneumatyki, elektryki lub hamulców, Europart zapewnia ofertę akcesoriów i elementów doposażenia pojazdów: począwszy od stolików na deskę rozdzielczą po pałąki reflektorów i inne części karoserii. Dodatkowo w osobnym rozdziale prezentowane są specjalistyczne narzędzia, profesjonalne sprzęty do diagnostyki, konserwacji i naprawy oraz produkty chemiczno-techniczne do warsztatu.

Katalog Volvo uzupełniają porady ekspertów:

• Raufoss ABC system wtykowy do układów pneumatycznych
• Systemy wtykowe ABS/EBS 24 V wg ISO 7683
• 7-bieg. systemy wtykowe 24 V wg ISO 1185 (typ N): Zastosowanie, korzyści z programu, możliwości obciążenia i plan obłożenia
• 15-bieg. systemy wtykowe 24 V zgodnie z ISO 12098 Zastosowanie, korzyści z programu, możliwości obciążenia i plan obłożenia