Nissan nawiązuje współpracę z przedstawicielami nowej, obiecującej generacji przedsiębiorców. Firma wyposaża ich w bezemisyjne, w 100% elektryczne furgonetki e-NV200. Wśród nich zawodowa surferka.

Michelle des Bouillons jest zawodową surferką i młodym przedsiębiorcą. Jej firma oferuje wykonane wyłącznie z ekologicznych materiałów deski surfingowe, akcesoria oraz odzież kąpielową. Porusza się elektrycznym Nissanem e NV200 i Nissanem LEAF.

Postawienie na w pełni elektryczną mobilność było dla mnie oczywiste. Surfing przybliża mnie do natury bardziej niż jakikolwiek inny sport, dzięki czemu łatwiej mi zauważyć, jak cenna jest nasza planeta — wyjaśnia.

Samochód zapewnia  zasięg do ok. 300 km w miejskim cyklu światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich (WLTP). Hasło Nissana „Electrify the World” [Elektryfikujemy świat] widnieje teraz także na deskach surfingowych i strojach kąpielowych Michelle, która ma nadzieję, że uda jej się przekonać więcej osób do idei zrównoważonego rozwoju i przechodzenia na elektryczność.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Michelle. Razem płyniemy na tej samej fali, popularyzując ideę bezemisyjności — mówi Dmitry Busurkin, regionalny dyrektor sprzedaży w Nissan Automotive Europe.

Nissan liczy na współpracę z coraz większą liczbą osób podobnych do Michelle.

Jest wielu młodych przedsiębiorców, którzy naprawdę chcą wprowadzać pozytywne zmiany i pytają o rozwiązania z zakresu zrównoważonej mobilności — mówi Busurkin.

Na ponad 30 000 Nissanów e NV200 sprzedanych w Europie prawie 10 000 wydano klientom tylko w 2019 roku.