Według danych Dataforce Ducato był najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym na rynku europejskim w 2020 r., biorąc pod uwagę wszystkie segmenty. Ducato jest też najczęściej wybieraną bazą pod kampery.

 

 

 

W 2021 roku Ducato skończy 40 lat i otrzymał już wyjątkowy prezent od klientów: w 2020 roku, biorąc pod uwagę wszystkie segmenty, był najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym na rynku europejskim. Sprzedano około 150 000 sztuk, a udział w rynku był na poziomie 20,5%, ze wzrostem o 7,6% pod względem liczby i o 3 punkty procentowe pod względem udziału, w sytuacji, gdy rynek odnotowuje spadek.

Produkcja Ducato rozpoczęła się w 1981 roku w fabryce Sevel (Società Europea Veicoli Leggeri) w Val di Sangro i trwa tam do dziś. Zlokalizowana w Atessie (Włochy), jest największą na świecie fabryką produkującą średnie i duże samochody dostawcze. W 2020 roku był to pierwszy zakład produkcyjny we Włoszech, który po lockdownie został ponownie otwarty dla ponad 6000 pracowników. Powstaje tam dziś ponad 10 000 wariantów Ducato.

Ducato jest liderem w segmencie dużych vanów na 13 europejskich rynkach, a jakby tego było mało, w ostatnich 10 latach ponad 500 000 rodzin w Europie wybrało Ducato jako bazę dla swojego samochodu kempingowego. Do gamy dołącza E-Ducato, który będzie dostępny we wszystkich wariantach nadwozia i z taką samą pojemnością przestrzeni ładunkowej, co tradycyjny Ducato, od 10 m3 do 17 m3, przy ładowności do 1950 kg. W ofercie dostępne będą również różne warianty akumulatorów zapewniające zasięg od 230 do ponad 360 km.

Ducato to także „globalny ambasador” marki Fiat Professionali, sprzedawany w ponad 80 krajach na całym świecie. Jest od pewnego czasu bestsellerem w Rosji, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Australii. Sprzedawany jest także w Ameryce Północnej jako Ram ProMaster.