W ramach dużego projektu flotowego, spółka PepsiCo Poland, w której skład wchodzi marka Frito-Lay, odbiera nowe samochody Iveco Daily.

 

 

 

 

Iveco Poland przekazało PepsiCo kolejną partię Daily w ramach podpisanego kontraktu, obejmującego 108 samochodów. Pierwsze egzemplarze spółka odebrała w maju 2020 roku, a we wrześniu miało miejsce oficjalne przekazanie kolejnych pojazdów. Całość zamówienia zostanie zrealizowana w dalszych trzech transzach do końca marca 2021 roku.

Nowe Daily trafią do oddziałów PepsiCo w całej Polsce i będą wykorzystywane przez przedstawicieli handlowych w ramach tzw. „vansellingu”. Jest to jeden z tradycyjnych, popularnych w PepsiCo sposobów sprzedaży produktów bezpośrednio klientom.

Zamówione samochody mają specjalistyczną zabudowę zintegrowaną z kabiną kierowcy i umożliwiającą łatwy dostęp do przestrzeni ładunkowej. Nadwozie typu LAMBox wykonała firma Lamar z Oleśnicy. Ma dużą kubaturę 24 m3 i zapewnia lepsze rozłożenie masy przewożonego towaru oraz niski, w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, współczynnik oporu powietrza. Stopień wejściowy jest w odległości tylko 400 mm od podłoża, a próg ładowni 720 mm, co ułatwia częste wchodzenie i wychodzenie.

Projekt zrealizowano przy udziale firmy Fraikin Polska, która podpisała kolejny już kontrakt z PepsiCo Poland, powiększając tym samym flotę o nowe Daily. Dzięki produktom dostarczanym przez Fraikin Polska możliwe jest użytkowanie pojazdów i zarządzanie flotą z wykorzystaniem pakietu usług indywidualnie dopasowanych do potrzeb klienta.