Firma Leyland Trucks świętuje wyprodukowanie dwustutysięcznego podwozia DAF LF. Ten imponujący wynik uzyskano w światowej klasy zakładzie w Wielkiej Brytanii, produkującym wszystkie ciężaróweki DAF LF, a także CF-y i XF-y przeznaczone głównie do krajów o ruchu lewostronnym.

 

7,5-tonowe podwozie pod zabudowę LF City 170 zostało dostarczone brytyjskiej firmie transportowej EVTS z Blackpool. EVTS to wieloletni klient DAF-a, specjalizujący się w dostawach palet na następny dzień na całym terenie Wielkiej Brytanii i wykorzystujący flotę ponad 30 pojazdów i 50 przyczep. Jubileuszowy DAF jest częścią zamówienia na 9 ciężarówek, obejmującego dodatkowo dwa 7,5-tonowe LF City, dwa ciągniki siodłowe CF i cztery ciągniki XF z kabiną Super Space Cab.

 

Miejska dystrybucja palet

Dwustutysięczny DAF zostanie wprowadzony do użytku przy miejskiej dystrybucji palet w północno-zachodniej Anglii. Ma silnik PACCAR PX-4 o mocy 170 KM i zabudowę kurtynową PACCAR zaprojektowaną przez Leyland Trucks i wyprodukowaną na specjalnie przygotowanej linii produkcyjnej.

Pierwsze na świecie podwozie LF zeszło z linii produkcyjnej Leyland Trucks w 2001 roku. Od tego czasu ten model został uhonorowany nagrodą „International Truck of the Year 2002”, a także wieloma tytułami dla flotowego pojazdu ciężarowego roku w Wielkiej Brytanii, ostatnio w 2019 r. Obecnie do wyboru są silniki o mocy od 150 do 320 KM, manualne, zautomatyzowane i automatyczne skrzynie biegów oraz kabiny w wersjach dziennych, dziennych wydłużonych i sypialnych. Duży wybór rozstawów osi jest ceniony przez nabywców z wielu branż.

– Jesteśmy oczywiście bardzo dumni z osiągnięcia tego przełomowego momentu nie tylko dla modelu LF, ale również całego zakładu – mówi Brennan Gourdie, dyrektor zarządzający Leyland Trucks. – To ogromne osiągnięcie świadczy o doskonałej charakterystyce samego pojazdu i odzwierciedla czołową w branży jakość, którą każdego dnia 1000 naszych pracowników z wielkim zaangażowaniem zapewnia klientom na całym świecie.