Trudno wyobrazić sobie życie współczesnego człowieka bez samochodu lub innego środka lokomocji. Dojeżdżać trzeba do szkoły, do pracy, a także w inne miejsca – mobilność jest niezbędna także w wolnym czasie, ponieważ dzięki temu nie trzeba polegać tylko na transporcie publicznym.

Samochód jest niezbędny także wtedy, gdy prowadzi się firmę. Jednak zakup pojazdu zawsze jest dużym wydatkiem, podobnie zresztą jak jego utrzymanie. Niekiedy zdarzają się także sytuacje, gdy samochodu po prostu nie da się zabrać ze sobą, np. wtedy, gdy leci się gdzieś samolotem. W każdej z wymienionych sytuacji warto zastanowić się nad usługami, jakie oferują wypożyczalnie samochodów.

Kiedy warto wynająć auto?

Z usług wypożyczalni korzysta coraz więcej osób. Wiąże się to z pewnością z faktem, że jest to rozwiązanie wygodne i dające wiele możliwości. Najbardziej znane wypożyczalnie, takie jak np. https://carfree.pl, oferują bardzo atrakcyjne warunki zarówno w przypadku najmu krótkookresowego, jak i długookresowego. Z tego rodzaju usług warto skorzystać zwłaszcza wtedy, gdy konieczne jest udanie się w miejsce, do którego nie dociera komunikacja publiczna. Rozwiązanie to sprawdza się m.in. w przypadku konieczności udania się na lotnisko, dojazdu z lotniska do miasta, a także wtedy, gdy zaplanuje się weekendowy wyjazd, a własny samochód odmówi posłuszeństwa.

Wypożyczalnia to także doskonałe rozwiązanie dla firm, które nie mają środków na własną flotę pojazdów. Wówczas można wynająć auto wtedy, gdy będzie ono potrzebne i nie martwić się o koszty związane eksploatacją czy leasingiem.

Wypożyczalnia samochodów – jak wybrać auto?

Wybór samochodu to ważna kwestia, na którą warto poświęcić trochę czasu. Oczywiście najtańsze są pojazdy niewielkie i ekonomiczne, które świetnie nadają się do jazdy po mieście. Są to tzw. auta miejskie, które niewiele palą i zapewniają dość miejsca, aby przewieźć kilka osób czy większe zakupy. Można też wynająć pojazd jednej z prestiżowych marek – jest to świetne rozwiązanie, gdy auto potrzebne jest na jakąś uroczystość czy do przewiezienia kluczowych dla firmy klientów. Z kolei na rodzinny wyjazd znakomicie sprawdzi się pojemny i wygodny SUV. Więcej istotnych informacji na temat wyboru auta znajduje się w artykule Jakie auto do miasta, a jakie na trasę – opinie specjalistów z Carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów – jak to działa?

W każdej wypożyczalni znajduje się regulamin wypożyczania samochodów. Dzięki temu klient ma jasną informację na temat usługi, a interesy wypożyczalni są odpowiednio zabezpieczone. Większość tego rodzaju firm wymaga, aby klient miał ukończone 21 lat oraz prawo jazdy od przynajmniej roku. Ponadto konieczne jest okazanie drugiego dowodu tożsamości, którym może być dowód osobisty lub paszport. Do zapłacenia za usługę niezbędne jest posiadanie karty kredytowej lub debetowej. Umowę wynajmu należy przed podpisaniem dokładnie przeczytać, aby upewnić się, że nie ma w niej niekorzystnych zapisów. Bardzo ważne jest także sprawdzenie stanu technicznego samochodu i oględziny pojazdu – w razie wątpliwości warto poprosić pracownika wypożyczalni o wymianę samochodu.