W dniu dzisiejszym, 21. marca br. o godzinie 13:00, w siedzibie Grupy Wróbel – wiodącego dealera marki Mercedes-Benz, odbyło się oficjalne podpisanie kontraktu na dostawę 50 nowych, przegubowych autobusów Mercedes-Benz Citaro 2. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zarządu wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz firmy EvoBus Polska, spółki koncernu Daimler AG, należącej do światowej czołówki producentów autobusów. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej obecny był także Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk.

Zamawiane przez Wrocław autobusy Mercedes-Benz Citaro 2 spełniają najwyższe wymogi dotyczące norm emisji spalin Euro 6, które aktualnie obowiązują na rynku motoryzacyjnym. Nowe, niskopodłogowe pojazdy o długości 18 metrów będą wyposażone w klimatyzację, bogaty system informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu, kasowniki z funkcją biletomatu i płacenia kartą, a także porty USB do ładowania smartfonów.

Wszystkie egzemplarze Mercedes-Benz Citaro G stanowią także wygodne i ergonomiczne miejsce pracy. Wrocławscy kierowcy będą mieli do dyspozycji zabudowaną, w pełni klimatyzowaną kabinę, a w niej m.in. wentylowany i podgrzewany fotel oraz lodówkę.

Łącznie z tegorocznym zamówieniem, jesienią 2019 roku, na wrocławskich ulicach będzie widocznych ponad 200 sztuk niskoemisyjnych autobusów z trójramienną gwiazdą, które znacząco ograniczą szkodliwą emisję spalin do środowiska.

Zgodnie z zapowiedzią MPK Wrocław, dzięki dostawom nowych autobusów i likwidacji najstarszych pojazdów w taborze, planowana redukcja emisji tlenków azotu do atmosfery ma wynieść prawie 50%, co skutecznie pomoże chronić wrocławskie powietrze.

Warto podkreślić, że wrocławska inwestycja stanowi kolejną już odsłonę współpracy sektora publicznego i EvoBus Polska, przy wsparciu partnera serwisowego Mercedes-Benz: Grupy Wróbel. Niespełna miesiąc temu spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje podpisała umowę z konsorcjum firm EvoBus Polska Sp. z o.o. oraz Pekao Leasing Sp. z o.o. na dzierżawę 48 nowych autobusów Mercedes-Benz wraz z utrzymywaniem pojazdów w stanie przydatności do użytkowania przez cały okres najmu. Zakres działań serwisowych będzie prowadzić Grupa Wróbel.