Renault Master Z.E. jest już dostępny w sprzedaży w sieci Renault Trucks. Ten w pełni elektryczny pojazd, pozwala dotrzeć do wszystkich stref miejskich, niezależnie od ograniczeń drogowych i jest idealnym narzędziem dla profesjonalistów pracujących w środowisku miejskim.

Elektromobilność leży u podstaw strategii Renault Trucks w zakresie zrównoważonego transportu miejskiego, dlatego też francuski producent wprowadza na rynek pierwszy pojazd zasilany w 100% energią elektryczną, Renault Master Z.E.

Renault Master Z.E. idealnie nadaje się do realizacji dostaw na ostatnim etapie. Dostępny w 4 wersjach furgonu i 2 wersjach platformy, dzięki temu, że jest 100% elektryczny odpowie na wszystkie wymagania profesjonalistów pracujących w mieście. Dotrze do każdego miejskiego obszaru, nawet tam, gdzie obowiązują ścisłe ograniczenia w ruchu.

Renault Master Z.E. ma zasięg rzeczywisty 120 km. Wystarczy tylko 6 godzin aby go w pełni naładować. Ponieważ baterie zostały zamontowane pod przednimi siedzeniami, jego pojemność ładunkowa jest identyczna jak w pojeździe napędzanym dieslem.

Dla bezpieczeństwa kierowcy, ładunku i mieszkańców miasta, Renault Master oferowany przez Renault Trucks wyposażony jest seryjnie w kamerę cofania, radar cofania i lusterka szerokokątne. Pojazd posiada też system Z.E. alert, który przestrzega pieszych przed zbliżającym się pojazdem, gdy porusza się on z prędkością do 30 km/h.

Renault Master Z.E. należy do elektrycznej gamy Renault Trucks. Ta nowa linia, do której należą Renault Trucks D Wide, Renault Trucks D Z.E. i Renault Master Z.E. ma masę całkowitą między 3,1 a 26t i może być wykorzystane w rożnych zastosowaniach miejskich.

Renault Master Z.E. Specyfikacja techniczne

– DMC całkowita 3,1t
– Silnik elektryczny 57 kW
– Maksymalny moment obrotowy: 225 Nm
– Maksymalna prędkość 100 km/h
– Zasobnik energii: 33 kWh akumulatory litowo-jonowe
– Zasięg w cyklu NDEC: 200 km
– Zasięg w warunkach rzeczywistych: do 120 km