Firma Verizon Connect wprowadza funkcję Immobilisation w systemie Reveal służącym do monitoringu floty. Została ona opracowana z myślą o poprawie bezpieczeństwa oraz zapobieganiu nieuprawnionego używania pojazdów o dużej wartości, a także usprawnianiu procesu odzyskiwania skradzionych samochodów. Umożliwia menedżerom zdalne wyłączenie rozrusznika pojazdu po wyłączeniu silnika. W ten sposób niewłaściwie użytkowany samochód jest skutecznie unieruchamiany w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

“Funkcja Immobilisation w systemie Verizon Connect Reveal pomaga klientom zapewnić wyższy niż do tej pory poziom bezpieczeństwa i ochrony. Daje im również spokój oraz świadomość, że mają możliwość szybkiej i bezpiecznej reakcji za pomocą jednego kliknięcia” – wskazuje Derek Bryan, wiceprezes EMEA w Verizon Connect.
Użytkownicy platformy do monitoringu floty Reveal mogą w niej zlokalizować i wybrać samochody, które mają zostać unieruchomione. Pojazd zostanie zablokowany dopiero wtedy, gdy się zatrzyma, co zapewnia bezpieczeństwo kierowcy.
Najważniejsze funkcje rozwiązania systemu obejmują zdalne wyłączenie rozrusznika bezpośrednio z platformy Reveal lub aplikacji mobilnej, możliwość sprawdzenia kiedy wysłany został wniosek o unieruchomienie pojazdu, czy jest on w toku i kiedy zostanie zrealizowany. System umożliwia także prześledzenie historii przedstawiającej kiedy i gdzie pojazd został zablokowany lub uruchomiony.