Edscha Trailer Systems wprowadza do swojej oferty dwie innowacje, które zostały pokazane na IAA 2018. System OpenBox do pojazdów z przesuwną podłogą i o stałych ścianach oraz E-Drive, który jest w pełni automatycznym systemem do elektrycznego otwierania i zamykania dachów.

OpenBox to opatentowane rozwiązania do pojazdów z przesuwną podłogą i ze stałymi ścianami bocznymi. Dzięki rozwiązaniom OpenBox Edscha ustanawia teraz kolejny kamień milowy w produkcji dachów, które chronią ładunek przed skutkami pogody oraz oszczędzają paliwo. Naczepy z zamkniętym dachem przesuwnym OpenBox są znacznie bardziej aerodynamiczne, oferując mniejszy opór powietrza i tym samym oszczędzając paliwo. Nowy dach OpenBox może być szybko zamknięty i otwarty, a kierowca dobrze chroniony. Solidna konstrukcja pozostaje gładka i szczelna, nawet przy wybrzuszeniach do +/–30 mm. Przyjazna w obsłudze modułowa konstrukcja, obejmuje stalowe szyny i wymienne segmenty, co skraca czas naprawy.

E-Drive to rozwiązanie dla transportu autonomicznego w czasach Logistyki 4.0, gdzie systemy transportu bez kierowcy przejmują załadunek i rozładunek samochodów. Napęd elektryczny obsługiwany jest za pomocą regulowanej wciągarki z kabestanem. System działa w dowolnym momencie, prawie nie zużywa się, ale ma zachowaną awaryjną funkcję sterowania manualnego. Dach E-Drive może być sterowany za pomocą przełącznika na przyczepie lub przełącznika w kabinie oraz przez aplikacje Android za pośrednictwem Bluetooth. Inne warianty dla kolejnych dachów firmy Edscha TS są już opracowywane i zostaną pokazane w niedalekiej przyszłości.