Stolica Grecji sprawdza napęd elektryczny w regularnym ruchu pasażerskim, aby przygotować się do elektryfikacji transportu miejskiego. Przez dwa miesiące na ulicach Aten będzie testowany elektryczny Solaris.

 

W najbliższych miesiącach Ateny i Saloniki planują zakup 1300 autobusów, z których większość ma być elektryczna. Firma Solaris jest liderem w produkcji autobusów elektrycznych w Europie, a jej bateryjne pojazdy znalazły już kilkudziesięciu klientów w 18 krajach. Innowacyjną technologię Solarisa tym razem sprawdza w ruchu miejskim przewoźnik miejski OSY z Aten.

Urbino 12 electric uroczyście rozpoczęło testy w piątek, 27 listopada, w obecności Zarządu OSY oraz Ministra Infrastruktury i Transportu w Grecji, Kostasa Karamanlisa. Autobus do końca stycznia będzie obsługiwało ruch pasażerski na prowadzącej do centrum miasta linii numer 2.

Greckie Ministerstwo Infrastruktury i Transportu wraz z całym rządem, umieściło elektryfikację transportu w centrum swojej polityki transportowej. Z tego powodu uruchomiło znaczące zachęty do zakupu pojazdów elektrycznych. W najbliższych miesiącach Ateny i Saloniki planują rozbudować swoje floty o łącznie 1300 autobusów. Plany zakładają, że większość pojazdów będzie elektryczna.