W Hanowerze Allison Transmission ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży w pełni automatycznej 9-biegowej skrzyni biegów.

„W naszej branży jest dużo zmian i w naszej firmie jest obecnie realizowanych więcej projektów niż w jakimkolwiek momencie ostatniej dekady” – powiedział David S. Graziosi, prezes i dyrektor generalny Allison Transmission.

Dzięki długiemu przełożeniu pierwszego biegu i  zestopniowaniu pozostałych przełożeń, 9-biegowa przekładnia Allison przyczynia się do oszczędności paliwa. Opcjonalnie skrzynia ta będzie oferowana ze zintegrowanym systemem start/stop, który zapewnia natychmiastowe załączenie skrzyni biegów i ruszenie pojazdu po ponownym uruchomieniu silnika. Ta 9-biegowa skrzynia idealnie nadaje się do ciężarówek i autobusów do ruchu lokalnego oraz ciężarówek dystrybucyjnych.

„Dzięki tej skrzyni Allison wykazuje swoje zaangażowanie w pomoc w osiągnięciu oszczędności w zużyciu paliwa i redukcji emisji spalin” – powiedział Graziosi.

9-biegowa skrzynia Allison wykorzystuje sprawdzone rozwiązania dobrze znanego 6-biegowego modelu Allison 2000 Series, który przejechał już prawie 200 mld km na całym świecie. Nowy model przekładni zaprojektowano tak, aby można było z łatwością montować ją w obecnie produkowanych pojazdach oferowanych dotychczas ze skrzynią 2000 Series.