W ofercie firmy Drabpol, generalnego przedstawiciela w Polsce niemieckiej Konvekty- ( producenta klimatyzatorów i agregatów chłodniczych do pojazdów ) pojawiła się nowa generacja agregatu chłodniczego – agregat czołowy TK3950 z zewnętrznym parownikiem, wyróżniający się zarówno samym projektem , jaki właściwościami technicznymi.

Kompaktowa budowa to jeden z najważniejszych wyróżników nowego rządzenia. Parownik umieszczony na zewnątrz pojazdu umożliwia wykorzystanie w 100 % jego przestrzeni ładunkowej. Ponadto , dzięki temu, że agregat ten jest znacznie lżejszy do innych tego typu rozwiązań na rynku, ładowność pojazdu staje się znacznie wyższa .

Agregat cechuje wysoka wydajność chłodnicza dla produktów świeżych i mrożonych ok. 3700 Wat przy temp 0°C wewnątrz i 1.927W przy -20°C wewnątrz. Kontrolą temperatury można łatwo i wygodne sterować z fotela kierowcy. Nowy agregat jest odpowiednim rozwiązaniem do zastosowań jednokomorowych i wielokomorowych i można go dostosować ściśle do potrzeb klienta.