Firma Elflein Spedition & Transport GmbH z siedzibą w Bambergu, poszerza swoją flotę o 88 naczep Kögel Mega generacji NOVUM. Firma będzie wykorzystywać nowe naczepy do przyszłej współpracy z klientami z najróżniejszych branż, takich jak usługi just-in-time w przemyśle motoryzacyjnym czy papierniczym i drukarskim.

Firma Elflein świadczy usługi w zakresie transportu, transportu systemowego (JIT/JIS), logistyki i magazynowania oraz outsourcingu usług transportowych i magazynowych. Z liczbą ponad 1400 pracowników, 1450 transportami dziennie i odpowiednią przestrzenią magazynową firma Elflein to znany gracz na rynku. Firma Elflein zakupiła nowe naczepy Kögel za pośrednictwem Leckert Fahrzeughandel GmbH – autoryzowanego sprzedawcy na region północnej Bawarii i południowej Hesji.

Naczepy Kögel Mega z dwiema osiami 10-tonowymi
Pojemne naczepy 2-osiowe Kögel, optymalnie przystosowane do dostaw w branży motoryzacyjnej, są wyposażone we wzmocnione podwozie do osi 10-tonowych. Zapewnia to firmie Elflein takie korzyści, jak obniżona masa własna, cichsza praca dzięki większemu rozstawowi osi 1810 mm oraz niższe koszty eksploatacji i paliwa. Wysokość wewnętrzna wynosząca trzy metry oraz hydrauliczny mechanizm podnoszenia dachu wchodzący w skład seryjnego wyposażenia naczepy umożliwiają załadunek i rozładunek trzech ustawionych piętrowo skrzyniopalet. Boczna wysokość przeładunkową została powiększona z przodu o 600 mm i z tyłu o 600 mm, dzięki czemu przekracza ona teraz trzy metry.
Poza znanymi zaletami generacji NOVUM, takich jak nowa konsola złączy powietrznych i elektrycznych na przedniej ścianie, która przenosi siły na ramę poprzez dźwigar wzdłużny, nowa rama zewnętrzna ułatwiająca dostęp do punktów mocowania Vario-Fix oraz kieszenie na listwy z możliwością rozmieszczenia na wiele sposobów, Kögel Mega posiada również bogate wyposażenie seryjne. 13 par pierścieni mocujących dołączanych seryjnie wyposażono teraz w boczne haki mocujące ułatwiające obsługę. Wytrzymują one działanie siły rozciągającej o wartości 2500 kg. Dodatkowo naczepy Mega posiadają certyfikat zgodności z normą DIN EN 12642 Code XL. W celu zastosowania w branży motoryzacyjnej naczepy Mega w połączeniu z niezbędnym wyposażeniem indywidualnym, takim jak listwa oporowa do palet i podwójna ściana czołowa, spełniają wymagania wytycznych Daimler 9.5 dotyczących zabezpieczania ładunku.

Wyposażenie indywidualne dla firmy Elflein
Naczepy posiadają również nadwozie Strong & Go. Łączy ono innowacyjną zabudowę generacji NOVUM z integralną plandeką dachową z pasami usztywniającymi Kögel. Dzięki temu rozwiązaniu podczas transportu palet kratowych i ładunków wiązanych, zgodnie z normą DIN EN 12642 Code XL oraz wytycznymi Daimler 9.5, nie jest konieczne zastosowanie listew wkładanych. Kolejnymi elementami wyposażenia indywidualnego są urządzenie do podnoszenia drugiej osi, skrzynki narzędziowe, światła obrysowe LED, światła zespolone LED, schowek na 32 listwy wkładane i wiele więcej.