Firestone Industrial Products wprowadza nowe resory pneumatyczne dla pojazdów ciężarowych Euro 6 na rynek wymiany w regionie EMEA. Rozszerzenie obejmuje dwanaście nowych części dla pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz, DAF i Volvo, spełniających normę Euro 6.

Firestone Industrial Products (FSIP), jeden z największych producentów resorów pneumatycznych przeznaczonych do pojazdów ciężarowych, ogłasza rozszerzenie asortymentu dla rynku wymiany o części przeznaczone do samochodów ciężarowych spełniających normę Euro 6. Do oferty trafia łącznie dwanaście nowości mających zastosowanie w pojazdach Mercedes-Benz Actros MP4, Volvo FH4/FM4 oraz DAF CF/X. FSIP jest także wiodącym producentem na rynku oryginalnego wyposażenia (OE – Original Equipment), włączając w to pojazdy Euro 6.

Dzięki nowym produktom FSIP poszerza swoją ofertę skierowaną do warsztatów pojazdów ciężarowych, flot transportowych oraz dystrybutorów części zamiennych w regionie EMEA (Europe, Middle East and Africa).

Resory pneumatyczne Firestone są produkowane i testowane według tych samych norm, co części przeznaczone na oryginalne wyposażenie, które z kolei projektowane są w zgodzie z wytycznymi producentów pojazdów ciężarowych.

„Rozszerzenie oferty ma na celu wsparcie naszych partnerów na rynku wymiany w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Uznaliśmy, że to dobry moment na wprowadzenie produktów i tym samym zaproponowanie flotom transportowym wysokiej klasy odpowiedników części z oryginalnego wyposażenia” – mówi Jacek Okoński, dyrektor sprzedaży na rynku wtórnym w Firestone Industrial Products. „Mając świadomość, że Firestone to jeden z czołowych producentów na rynku oryginalnego wyposażenia, korzystamy z naszej wiedzy i doświadczenia, by opracować produkty na rynek wymiany, które spełniają najsurowsze normy jakościowe”.

Firma Firestone Industrial Products uruchomiła na swojej stronie internetowej nowe narzędzie, pozwalające klientom w łatwy sposób znaleźć najbliższego dystrybutora resorów pneumatycznych Firestone. W ten sposób każdy właściciel floty czy warsztatu może łatwo znaleźć miejscowego dostawcę części Firestone i nawiązać z nim kontakt korzystając z wyszukiwarki dystrybutorów na stronie producenta.

FSIP ma długą historię obecności na rynku oryginalnego wyposażenia i na rynku wtórnym. To właśnie ta firma w 1934 r., opracowała pierwsze pneumatyczne zawieszenie, a doświadczenie firmy obejmuje ponad 80 lat pracy przy konstruowaniu podzespołów najwyższej jakości, projektowanych zgodnie ze specyfikacjami oryginalnego wyposażenia. Wszystkie resory pneumatyczne Firestone przechodzą rygorystyczne testy, dzięki czemu prezentują wyjątkowe właściwości. Lekka i trwała konstrukcja miecha zapewnia długi cykl życia produktu.

FSIP współpracuje z czołowymi producentami pojazdów ciężarowych w zakresie projektowania, rozwoju, produkcji oraz wsparcia technicznego. Ponadto, firma oferuje szeroki asortyment produktów dla rynku wymiany.