W tym roku popularny rajd zabytkowych samochodów Bosch Boxberg Klassik, organizowany wspólnie przez dział Bosch Classic i klub „Bosch Oldtimer Schrauber e.V.”, obchodzi 20-lecie istnienia. Wszystko zaczęło się w 2000 roku od jednodniowego wydarzenia firmowego. Obecnie rajd trwa trzy dni i cieszy się dobrą renomą wśród właścicieli samochodów zabytkowych – lista startowa obejmuje około 150 pojazdów. W czasie tegorocznej edycji rajdu przewidziano dla uczestników specjalne atrakcje, na przykład dwie różne klasyfikacje.

Klasa „Tradition” jest adresowana do tych uczestników, którzy wolą cieszyć się piękną trasą i wykonywać dla zabawy oryginalne zadania. Nowa klasa „Sport” jest przeznaczona dla tych uczestników, którzy oczekują bardziej ambitnego rajdu i chcą wziąć udział w sportowych zmaganiach. Uczestnicy tej klasy nie tylko będą rywalizować na dłuższej trasie, ale także będą musieli przejść dodatkowe etapy specjalne, takie jak na przykład testy bramki z fotokomórką.

Uczestnicy rajdu spotkają się w piątek, 28 czerwca, na terenie Motorworld Region Stuttgart w Böblingen. 29 czerwca, w sobotę rano, rozpocznie się pierwszy etap rajdu. Po malowniczej wycieczce przez północną część Schwarzwaldu uczestnicy spotkają się na przerwę obiadową w Waldachtal. Meta pierwszego dnia będzie znajdowała się w Schwieberdingen, w siedzibie Bosch Oldtimer Schrauber e.V. – tu klub powstał 20 lat temu.

Dzień otwarty w centrum badawczym Bosch Boxberg
W niedzielę rano, 30 czerwca, kierowcy zabytkowych samochodów będą zmierzać w stronę centrum badawczego Bosch w Boxbergu. Na terenie toru testowego uczestnicy będą musieli pokonać szereg odcinków specjalnych przed liczną publicznością. Punktem kulminacyjnym będzie wielka parada pojazdów na dużym torze.

O godzinie 11:00 w niedzielę, centrum badawcze Bosch w Boxbergu otworzy swoje bramy dla zwiedzających – wejście będzie bezpłatne. Poruszający się wahadłowo autobus połączy odcinki specjalne na terenie centrum. Ponadto dla odwiedzających w każdym wieku będzie przygotowanych kilka atrakcji związanych z zabytkowymi samochodami – na przykład mały rajd Bosch Boxberg Klassik dla dzieci.

Każdy, kto chciałby wziąć udział w 20. rajdzie Bosch Boxberg Klassik swoim zabytkowym samochodem wyprodukowanym przed rokiem 1989 (włącznie), może zarejestrować się do 1 maja 2019 roku na stronie wydarzenia www.bosch-boxberg-klassik.de. Na tej stronie będą także na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące przebiegu rajdu, programu i dnia otwartego w centrum badawczym Bosch Boxberg.